Pavyko įgyvendinti dar vieną bendruomenei naudingą projektą

[1]Didžiulių kaimo bendruomenė jungia 77 bendruomenės narius ir vienija 350 kaimo gyventojų. Turime erdvius, gražius bendruomenės namus. Bendruomenės namų pirmame aukšte yra įruošta salė susirinkimams, renginiams organizuoti taip pat yra įrengta ir pirtis, šalia pastatytas kubilas. Vykdome įvairias veiklas, organizuojame daug renginių. Ir per beveik 20 bendruomenės veiklos metų iškilo natūralus poreikis ne tik atsinaujinti, bet ir prasiplėsti įruošiant naują patalpą edukacijoms vykdyti. Kadangi turime pirtelę ir kubilą, tad be jokių abejonių nutarėme rašyti projektą sveikatingumui skatinti.
Didžiulių kaimo bendruomenė teikė paraišką gauti paramą pagal veiklos sritį ,,Kaimo bendruomenės materialinės bazės sukūrimas ir (arba) stiprinimas“ pagal 2021 metų nacionalinės paramos kaimo bendruomenių veiklai teikimo. Projektui įgyvendinti finansavimą skyrė ŽŪM. Taip pat 11 proc. projekto išlaidų skyrė Raseinių rajono savivaldybės administracija.
Projekto tikslas – stiprinti bendruomenės materialinę bazę, įruošti naujas patalpas sveikai gyvensenai stiprinti.
Projekto metu įsigytos statybinės medžiagos ir kondicionierius suteikė galimybę įrengti patalpą edukacijoms vykdyti. Bendruomenės namų antro aukšto patalpa buvo visiškai tuščia, nebuvo nei sienų, nei grindų, nei lubų, nei durų, nei elektros. Džiaugiamės įgyvendintu projektu – bendruomenės nagingų vyrų dėka sukonstruotais laiptais į antrą aukštą ir visiškai įrengta patalpa edukacijoms vykdyti. Pastatytos ir apšiltintos sienos, sudėtos grindys, lubos, pastatytas kondicio­nierius, įvesta elektra, sutvarkyta ir sandėlio patalpa.
Naujai įrengtos patalpos skirtos edukacinių užsiėmimų sveikos gyvensenos ugdymui organizuoti, žinioms apie pirtį, vantas ir augalinius preparatus, skirtus pirčiai, suteikti. Pirtis yra viena iš sveikos gyvensenos priemonių, padedanti atsipalaiduoti, atsikratyti įtampos ir teikianti kūnui, sielai naudą ir malonumą. Ši patalpa puikiai tiks vantoms rišti ir augaliniams preparatams ruošti vasaros ir žiemos pirtims. Puikios edukacijos vyks vaikštant po miškus, skinant šakeles vantoms ir ieškant augaliukų, tinkamų pirties procedūroms. Toliau visa tai bus apdorojama naujai įrengtose patalpose. Į jas pasikviesime ir lektorių, jie suteiks mums žinių, kaip ne tik teisingai surišti vantą, bet ir kaip teisingai elgtis pirtyje.
Įgyvendintas projektas padėjo sustiprinti materialinę bazę ir išplėsti bendruomenės visuomeninę veiklą, o svarbiausia – mes dažniau būsime gamtoje ruošdami vantas, skindami žoleles, daugiau bendrausime rūšiuodami ir ruošdami jas džiovinti ir taip kaupdami atsargas žiemos pirtims. Tai aktualu visos Didžiulių seniūnaitijos gyventojams.
Projekto rezultatais gali džiaugtis įvairių amžiaus grupių ir socia­linių sluoksnių kaimo gyventojai ir svečiai. Džiugu, kad pavyko įgyvendinti dar vieną bendruomenei naudingą projektą. Dėkojame visiems prisidėjusiems prie projekto įgyvendinimo.
Diana Kaupaitienė,
Didžiulių kaimo bendruomenės pirmininkė