Pažintinė išvyka po Tytuvėnų kraštą

Siųsti Versija spausdinimui

Norgėlų kaimo bendruomenė nutarė vykti į Tytuvėnus ir susipažinti su pagrindiniais šio krašto lankomiausiais objektais. Bendruomeniškumo paskatinta pakvietė kartu vykti ir Gabšių kaimo bendruomenę bei asociaciją „Kaimo svetainė“. 2023 m. gegužės 13 d. bendruomenės nuosavas autobusas su aktyviausiais nariais pajudėjo Tytuvėnų link.
Prie Tytuvėnų bernardinų vienuolyno sutiko gidė, ji išsamiai papasakojo apie Tytuvėnų Švč. Mergelės Marijos Angelų karalienės bažnyčios ir bernardinų vienuolyno ansamblį. Tai vienas įdomiausių ir didžiausių XVII–XVIII a. Lietuvos sakralinės architektūros kompleksų, jo architektūroje ryški daugiasluoksnė gotikos, renesanso ir baroko stilių dermė. Gidė paminėjo, kad esantis bažnyčios ir vienuolyno ansamblis garsus arkadomis, uždarais kiemais, senoviniais pastatais, maldininkų traukos objektais, tai šventųjų laiptų koplyčia ir malonėmis garsėjančiu Švč. Dievo Motinos su Kūdikiu paveikslu. Buvo laiko pasivaikščioti po vienuolyno kiemą, koridorius ir išgirsti gidės pasakojimų, kaip jie gyveno, dirbo ir meldėsi.
Po apsilankymo vienuolyne ir susipažinus su jo istorija autobusas vežė Gilio ežero link. Norgėlų kaimo bendruomenės pirmininkas Antanas Kilčauskas važiuojant papasakojo, kad tai vienas iš keturių didesnių Tytuvėnų miestą supančių ežerų, išsiskiriantis savo ypatinga spalva ir didele augalijos bei gyvūnijos įvairove. Ežero plotas 36 ha, o giliausia vieta siekia net 23,10 metro. Legenda byloja, kad ežeras atūžęs viesulu ir užkritęs ant čia augusio miško. Smaragdinę žalsvą spalvą vandeniui suteikia ežerą maitinantys šaltiniai, jų vanduo prisotintas iš žemių gelmių atneštų ištirpusių karbonatų. Ši teritorija yra gana didelė ir graži, todėl pasiskirstę būreliais vieni iškart žygiavo pažintiniu taku gėrėdamiesi vaizdais aplink ežerą, kiti stebėjo aplinkos vaizdus nuo tilto, o dar kiti susėdę poilsiavietėse po pastoge užkandžiavo.
Pasivaikščioję aplink Gilio ežerą ir susipažinę su jo kraštovaizdžiu pilni įspūdžių ir su gera nuotaika važiavome namų link. Visi esame dėkingi Norgėlų kaimo bendruomenei ir jos pirmininkui
A. Kilčauskui už pakvietimą, už galimybę iš naujo pažinti Tytuvėnų kraštą ir už gerai praleistą laiką.
Išvykos organizatoriai

Komentarų nėra