Penktasis šiuolaikinės muzikos maratonas Raseiniuose

Siųsti Versija spausdinimui

Greitai prabėgo metai ir rugpjūčio viduryje Raseinių klausytojų vėl laukia išbandymas šiuolaikine muzika. Per penkerius metus, kai gyvuoja šis festivalis, ištikimi jo gerbėjai jau tikriausiai priprato prie neįprasto šio žanro skambesio, tačiau pagrindinis šiuolaikinės muzikos bruožas – ji niekada nenustoja stebinti ir kiekvieną kartą gali pateikti vis naujų ir naujų pavidalų.
Penktasis tarptautinis šiuolaikinės muzikos festivalis „Unseen Notes“ (liet. nematytos natos, užrašai) taip pat pasilieka teisę nustebinti ir suintriguoti išrankiausius klausytojus plačiu skambesio diapazonu – nuo naujosios klasikos iki garso meno. Šių metų programa įvairi, joje bus ir jau pažįstamų atlikėjų, ir naujų veidų iš muzikos pasaulio.
Nors festivalis dar beveik vaiko amžiaus, tačiau kaip brandus reiškinys jau turi keletą tvirtų tradicijų. Trečius metus iš eilės festivalio programą rugpjūčio 12 d. pradės naujosios vokalinės muzikos kolektyvas „Melos“ su nauja programa „Phasings“. Tai šiek tiek kitoks – žaismingesnis ir įvairesnis pasirodymas, jį sudaro lietuvių ir užsienio autorių kūriniai. Norėdami suintriguoti, paminėsime vieną atliekamą kūrinį – Ryčio Mažulio „Abstulbusi akis prarado amą“. Norint iššifruoti šį pavadinimą, reikia būtinai apsilankyti koncerte.
Kita graži tradicija – mūsų festivalyje kasmet koncertuoja grupė, praėjusiais metais nugalėjusi konkurse „Vilnius Jazz Young Power“. Šį kartą tai trio „Luvhurts“ – pianistas Mantvydas Leonas Pranulis, saksofonininkas Kornelijus Pukinskis ir būgnininkas Dominykas Snarskis. Šis trio susibūrė tik 2021 metais, nors su kita grupe – „Brave Noises“ Mantvydas jau koncertavo Raseiniuose prieš keletą metų. Galima būtų su lengva ironija paklausti – o kuris gi iš jaunųjų Lietuvos džiazo muzikantų dar nekoncertavo Raseiniuose…
Pratęsiant temą apie jaunuosius improvizacinės, šiuolaikinės muzikos atlikėjus, koncertavusius mūsų renginiuose, kitas vardas galėtų būti Kristupas Kmitas – profesionalus muzikas, grojantis būgnais, perkusija, sienomis ar po ranka pasitaikančiais objektais. Šiemet jis pasirodys su dviem tarptautiniais kolektyvais – rugpjūčio 12 d. Kristupo partneriai scenoje bus Andrius Šiurys (elektronika) ir Gregory Horoneko (BY, saksofonai). Beje, A. Šiurys kaip kompozitorius su „Cosmos Theatre“ yra apdovanotas Auksiniu scenos kryžiumi. Pasirodo, mūsų kuklus festivalis mažame provincijos miestelyje surenka daugybę žvaigždžių.
Ir ne tik iš Lietuvos… Kitame koncerte K. Kmitas gros su gitaristu Pauliumi Vašku, žinomu grupės „Sheep Got Waxed“ atlikėju ir saksofonininku iš Jungtinių Amerikos Valstijų Jonathon Haffner. J. Haffner’is pradėjo koncertuoti su ansambliu „Now We Are Here“, kurio lyderis buvo žymusis kino kūrėjas Jonas Mekas. Per daugelį metų gyvenimo Niujorke Jonathon’as koncertavo ir įrašinėjo su Wadada Leo Smith, Butch Morris, Jack Dejohnette, Bill Frisell, Steven Bernstein ir kitais garsiais atlikėjais.
Kol kas mes pristatėme tik pirmos festivalio dalies programą, koncertus, kurie vyks rugpjūčio 12 ir 14 dienomis. O šį savaitgalį publikos laukia tikras muzikinis sprogimas – tarp „Unseen Notes“ programos rugpjūčio 13 d.
įsiterps kitas neeilinis įvykis Raseinių kultūriniame gyvenime – net dviejų režisierės Karinos Novikovos operų premjeros su Lietuvos valstybiniu simfoniniu orkestru. Jeigu koks nors Raseinių rajono gyventojas bandytų pristatyti šio savaitgalio programą savo draugui ar giminaičiui iš kito Lietuvos rajono, ko gero, niekas juo nepatikėtų… Ne, ne, tokie dalykai gali vykti tik Vilniuje…
Išsami festivalio programa – Raseinių kultūros centro svetainėje www.raseiniukulturoscentras.lt ir feisbuke. Sekite mūsų informaciją, iki susitikimo koncertuose!
Programa
Rugpjūčio 12 d.
18.00 – Naujosios vokalinės muzikos ansamblis „Melos“
Raseinių Švč. Trejybės cerkvėje
20.00 – Trio Šiurys / Kmitas / Horoneko (LT, BY)
Raseinių turizmo ir verslo centro kiemelyje
Rugpjūčio 14 d.
19.00 – grupė „Luvhurts“ Raseinių turgaus scenoje
20.00 – Trio Haffner / Kmitas / Vaškas (JAV, LT)
Raseinių turgaus scenoje

Arūnas Kazlauskas,
Raseinių rajono kultūros centro
projektų vadovas

Komentarų nėra