Per Dubysos regioninį parką driekiasi Europos pėsčiųjų trasa

Siųsti Versija spausdinimui

Aktyvų laisvalaikį mėgstantys žmonės Lietuvoje turės dar vieną vaizdingą trasą – „Miško taką“. Tai nauja pėsčiųjų trasa, kuri sujungs visas Baltijos valstybes ir įsilies į tarptautinę E11 trasą, einančią nuo Nyderlandų iki Skandinavijos. „Miško takas“ ves ir per Dubysos regioninį parką.
Lietuvoje pėsčiųjų trasa tęsis maždaug 650 km ir eis per vaizdingiausias teritorijas, miškus, paupius, pelkes. Atlikus visus parengiamuosius darbus, trasai viešinti bus naudojamas bendras maršruto pavadinimas – „Baltic Forest Hiking“ („Miško takas“).
„Miško takas“ vingiuos per Lazdijų rajono, Druskininkų, Alytaus miesto ir rajono, Birštono, Prienų rajono, Kauno rajono, Kauno miesto, Raseinių rajono, Kelmės rajono, Šiaulių rajono, Telšių rajono, Skuodo rajono, Plungės, Mažeikių ir Kretingos rajonų savivaldybes.
Pėsčiųjų trasa padubysiais ves nuo Gėluvos iki Lyduvėnų. Dubysos regioniniame parke ,,Miško takas“ sutampa su pažintiniu taku ,,Maironio kelias padubysiu“, beveik sutampa su piligrimų mėgstamu Šv. Jokūbo keliu bei dviračių ir pėsčiųjų trasa ,,Betygala–Ugioniai–Betygala“.
Pernai vyko žvalgomasis važiavimas dviračiais, per jį turizmo ekspertas iš Latvijos Juris Smalinskis maršrutą Dubysos regioniniame parke ir nuostabius gamtos vaizdus įvertino labai gerai.
Šiais metais vyksta ženklinimas pačioje trasoje ,,Miško takas“: Lietuvoje, Latvijoje ir Estijoje ji žymima dažais trijų – baltos, oranžinės ir baltos – linijų ženklu. Oranžinė linija visuomet yra tarp baltų. Ženklai dedami ant medžių, jau esamų informacinių stendų, rodyklių ir pan. Labai džiaugiamės, kad ši trasa eina per Dubysos regioninį parką, o kartu – per Raseinių kraštą. Ne tik todėl, kad dar viena tarptautinė trasa kirs mūsų regioną. Pėsčiųjų žygiai pastaraisiais metais tampa vis patrauklesni Lietuvoje, suteikia galimybę atrasti savo kraštą, pažinti gamtos objektus ir keliauti net tada, kai ribojamas žmonių judėjimas tarp valstybių ar savivaldybių. Trasos ženklinimas ir parengimas suteikia galimybę bendradarbiauti su vietos bendruomenėmis, įtraukti apgyvendinimo, maitinimo ir kitus vietinius paslaugų teikėjus.
,,Miško tako“ įrengimą Raseinių krašte vykdo Kauno regiono plėtros agentūra, bendradarbiaudama su VšĮ ,,Atrask Raseinius“ ir Dubysos regioninio parko direkcija.
Daugiau informacijos apie ,,Miško taką“, apie galimybę keliauti naviguojant mobiliosiomis programėlėmis galima rasti projekto svetainėje www.baltictrails.eu
ir Dubysos regioninio parko lankytojų centre.
Dubysos regioninio parko direkcijos informacija

3 Komentarai

 1. cfMQOTNIteSkpqPy

  2021-07-22 22:45

  nbiOyNYDlhTutGdj

 2. GStZHsePyajoicK

  2021-07-29 00:11

  uOeKTEwiUpDXaZ

 3. lISqGQKzoaicxv

  2021-07-29 00:52

  jdIrNolCxf