Permainingas finalas baigėsi „Julisos“ triumfu

Versija spausdinimui

Kovo 16 d. vyko atvirų Raseinių rajono krepšinio pirmenybių finalinis etapas, po jo paaiškėjo šio sezono čempionai ir prizininkai.
Kovoje dėl 3 vietos susitiko Verpenos „Drangė“ ir Raseinių KKSC komandos. Abi ekipos didesnį dėmesį skyrė puolimui, o ne gynybai. Pranašesni buvo „Drangės“ krepšininkai, jie pelnė 104 taškus, praleido 80 ir laimėjo rungtynes prieš blankiai rungtyniavusius jaunuosius krepšininkus. Nugalėtojų komandoje puikiai žaidė trigubą dublį surinkęs Dainius Demikis, jis pelnė 28 taškus, atkovojo 14 kamuolių ir atliko 11 rezultatyvių perdavimų. Pralaimėjusiųjų ekipoje 24 taškus surinko Dominykas Saudargas, Augustinas Bražas – 18.
Kaip ir buvo galima tikėtis, finale susitikusios komandos „Danspin“ ir „Julisa“ kūrė kupinas įtampos rungtynes. Pirmasis ketvirtis prasidėjo taikliu tolimu Gvido Kačiušio metimu, bet į tai „Julisos“ komanda atsakė 11 pelnytų taškų paeiliui (3:11) ir privertė varžovus prašyti ankstyvos minutės pertraukėlės. Po jos „Danspin“ komanda ėmė rungtyniauti užtikrinčiau ir greitai aptirpdė turėtą deficitą. Antrame kėlinyje dažnai keitėsi pirmaujanti komanda, tačiau ketvirčio pabaigoje „Julisos“ ekipa surengė dar vieną spurtą (0:11) ir į didžiąją pertrauką išėjo pirmaudama (43:49). Trečiame kėlinyje „Julisos“ krepšininkai sėkmingu žaidimu didino atotrūkį ir įpusėjus jam pirmavo 14 taškų persvara (56:70). Tačiau tuomet reguliariojo sezono nugalėtoja „Danspin“ ėmė demonstruoti kovotojų charakterį ir per likusį ketvirčio laiką, sužaidusi puikią atkarpą rezultatu 20:2, ne tik panaikino turėtą deficitą, bet ir išsiveržė į priekį (76:72). Likus iki rungtynių pabaigos 5 minutėms „Danspin“ komanda pirmavo 7 taškais (84:77), tačiau „Julisa“ nesirengė pasiduoti ir sukaupusi visas jėgas pradėjo pergalingą žygį. Varžovų metimai skriejo pro šalį, o Beno Ilevičiaus vedami „Julisos“ krepšininkai rungtynes baigė spurtu (0:16), Gvido Kačiušio galingas dėjimas užbaigė finalą, bet nugalėtojo tai nepakeitė. SK „Julisa“ ekipa laimėjo rungtynes rezultatu 93:86 ir tapo atvirų Raseinių rajono krepšinio pirmenybių čempionais. Finalinių rungtynių naudingiausiu žaidėju pripažintas B. Ilevičius pelnė 39 taškus, jis sugriebė 9 kamuolius ir atliko 7 rezultatyvius perdavimus. Jam šiose rungtynėse puikiai talkino Andrius Šebelskis, pelnęs 19 taškų. Pralaimėjusiųjų gretose G. Kačiušis surinko 30 taškų.

Komandos prizininkės buvo apdovanotos taurėmis ir medaliais. Individualius apdovanojimus gavo kiekvienos komandos lyderiai, jais pripažinti G. Kačiušis („Danspin“), Tadas Baracevičius („Drangė“), B. Ilevičius („Julisa“) ir A. Bražas (Raseinių KKSC). Iki finalinių rungtynių daugiausia naudingumo balų (30,4 per rungtynes) rinko „Julisos“ komandos žaidėjas Tomas Samalionis.
Daug gražių rungtynių padovanojusios atviros rajono krepšinio pirmenybės baigėsi, tačiau krepšinio mėgėjų lauksime ir kituose Raseinių kūno kultūros ir sporto centro organizuojamuose renginiuose.