Pėsčiųjų žygis Šiluvos apylinkių takais

Siųsti Versija spausdinimui

„Vaikščiok su svajotojais, tikėtojais, drąsuoliais, šviesuoliais, planuotojais, darytojais, tiesiog sėkmingais žmonėmis, kurių galvos debesyse, o kojos ant žemės. Leisk jų polėkiui įkvėpti ugnį tavyje, kad paliktum šį pasaulį geresne vieta nei radai!“ – Vilferdas Petersonas.
Kai vasaros oras lepina skaisčiais saulės spinduliais ir noras būti gryname ore nustelbia kitas veiklas, V.Petersono žodžių įkvėpti susibūrėme į bendraminčių būrį ir leidomės į žygį pėsčiomis. Šiais metais jėgas suvienijo Raseinių Marcelijaus Martinaičio viešosios bibliotekos Šiluvos filialas, Šiluvos bendruomenė „Aušrinė“ ir Raseinių kūno kultūros ir sporto centro sporto specialistė Šiluvoje, kartu suorganizavę pėsčiųjų žygį po Šiluvos apylinkes. Žygis buvo skirtas Vietovardžių metams paminėti ir padėkoti už Lietuvos laisvę.
„Aušrinės“ pirmininkė žygeiviams priminė saugaus eismo keliuose taisykles, padovanojo šviesą atspindinčių priemonių, išlydėjo linkėdama lengvo ir saugaus žygio maršruto.
Šiluva, Grigaičiai, Šiauleliai, Varkaliai, Dumbulė, Lukaičiai, Katauskiai – vietovardžiai, skambėję per žygį. Siekiant išsaugoti senųjų vietovardžių atminimą, 2019-ieji Vietovardžių metais yra paskelbti Seimo nutarimu, nes kiekvienas vietovardis yra tarsi praeities kartų laiškas, kurį dabarties žmonėms reikėtų išmokti perskaityti ir išsaugoti ateinančioms kartoms.
Šiaulelių piliakalnio papėdėje, sustojus trumpai poilsio pertraukėlei, žygio dalyviai spėjo ir knygas pavartyti, pasidomėti apie vietovę, susipažinti su valstybės saugomu gamtiniu objektu.
Dėkojame žygeiviams už puikų laiką kartu, už bendrystę, už domėjimąsi aplinkiniais kaimais, už gebėjimą padėti artimam. Iki kitų kartų!
Justina Sebeckytė,
Neringa Aleksandravičiūtė

Komentarų nėra