Pilietiškumo ugdymas Šiluvos gimnazijoje

Siųsti Versija spausdinimui

Mokinių pilietiškumo ugdymo tikslas – skatinti aktyviai ir atsakingai dalyvauti mokyklos, vietos bendruomenės ir visuomenės gyvenime. Dalyvavimas visuomeninėje veikloje ir pokyčių inicijavimas bendruomenėje – tai ypač svarbi ugdomosios veiklos sritis, skirta praktiniams mokinių gebėjimams formuotis. Šie gebėjimai išsiugdomi tik aktyviai dalyvaujant pilietinės bendruomenės gyvenime. Kad mokiniai galėtų dalyvauti, turi būti sudarytos galimybės ir jauni žmonės apie jas žinotų.
Mūsų gimnazijoje daug dėmesio skiriama pilietiškumui ugdyti: mokytojų ir mokinių iniciatyva vyksta įvairių pilietinių akcijų, integruotų veiklų, neformalaus ugdymo užsiėmimų. Spalio mėnesį vyko pilietinė akcija „Lietuvos spalvos“, joje dalyvavo visa gimnazijos bendruomenė. Veiklos tikslas – skatinti mokinius įgyvendinti naujas, originalias pilietiškumo idėjas, pristatyti vykdomas veiklas, mokytis kūrybiškai ir draugiškai dirbti komandoje. Mokiniai kartu su savo mokytojais iš rudens gėrybių gamino mozai­kas, jomis puošė gimnazijos erdves. Dar viena graži pilietinė akcija –
„Nežinomi vardai“, jos metu penktokai lankėsi senosiose žydų kapinėse. Ten pagerbė mirusiuosius, skaitė eiles, uždegė žvakutes, prisiminė šių kapinių atkūrimo istoriją. Įvardytų iniciatyvų autoriai – 5 klasės mokiniai ir jų auklėtoja Rita Jocienė.
4 klasės mokiniai spalio mėnesį lankėsi Maironio tėviškėje, kur vyko integruota pilietiškumo pamoka. Ją vedė pradinių klasių mokytoja Zita Baltrušaitienė kartu su Raseinių krašto istorijos muziejininke. Pastaroji mokiniams pristatė poeto Maironio vaikystę, kūrybą, meilę lietuvių kalbai.
Artėjant Vėlinėms ir Visų Šventųjų pagerbimo dienoms 5–8 klasių mokiniai kartu su mokytojais vyko į Šiluvos, Žaiginio ir Lyduvėnų kapines tvarkyti apleistų kapų. Šios akcijos iniciatoriai – gimnazijos bendruomenė ir Šiluvos seniūnija. Be to, vykdydami gerumo akciją ketvirtokai lankėsi kapinėse. Mokiniai uždegė žvakutes ant neprižiūrimų ir nelankomų kapų, tylos minute pagerbė išėjusiuosius.
Darbinis šurmulys, šypsenos, rimtis ir susikaupimas nuolat lydėjo mokinius ir mokytojus, dalyvavusius šiose akcijose. Esame stiprūs ir vieningi, siekiantys bendro tikslo – ugdyti sąmoningą ir atsakingą Lietuvos pilietį.
Mokytoja Rita Jocienė

1 Komentaras

  1. Arnas

    2022-11-19 13:33

    https://www.cbdjoy.lt/ – natūralūs CBD kanapių produktai