Pinu pynę margaspalvę…

Siųsti Versija spausdinimui

Juostos – vienintelės drabužių dalys, teikusios gyvumo tradiciniam lietuvių vyrų, moterų, vaikų drabužių komplektui. Tačiau besikeičiantys mūsų kultūrinio, socialinio ir ekonominio gyvenimo įvykiai į užmarštį nusineša tautos savasties dalį – senuosius amatus.
Pasidalyti juostelių iš margaspalvių siūlų pynimo būdu, pabūti drauge Raseinių lopšelio-darželio ,,Saulutė“ darbuotojas pakvietė auklėtoja metodininkė Reda Jocienė. Pagrindinė idėja – įtraukti koleges į kūrybinę veiklą, išbandyti kūrybiškumo galimybes, kartu bendrauti ir bendradarbiauti.
Juosta – ne tik tautinio kostiumo detalė, tai raištis, diržas, galvos juosta, apyrankė, knygos skirtukas. Praktinių-kūrybinių dirbtuvėlių metu pynėme trispalves apyrankes. Eglute pinta juosta, vadinama laimės šluotele, buvo nemirtingumo simbolis, nes tai amžinai žaliuojantis medis. Eglutės simbolis saugojo nuo blogio, reiškė laimės palinkėjimą. Vyresnioji auklėtoja Virginija Narbutienė parodė vytinį juostos audimo būdą.
Tai buvo labai gera patirtis, šiltoje aplinkoje, su puikia nuotaika. Pasidžiaugti atliktu darbu galėjome per Lietuvos valstybės atkūrimo šventinį rytmetį, pintas ,,Draugystės apyrankes“ pedagogės dovanojo grupių vaikučiams.

Reda Jocienė,
ikimokyklinio ugdymo auklėtoja metodininkė

Komentarų nėra