Pirmasis šachmatų turnyras Ariogalos gimnazijos pradinėje mokykloje

Siųsti Versija spausdinimui

Turbūt visi žino loginio mąstymo reikalaujantį žaidimą – šachmatus. Ko gero, ir mokančių jį žaisti mūsų rajone yra nemažas būrys suaugusiųjų ir moksleivių. Šio pažangaus ir intelektualaus žaidimo subtilybes galima išmokti tik nuolatos žaidžiant. Kuo ankstesniame amžiuje pradedame žaisti – tuo geriau. Mūsų smegenys priverčiamos lavėti, modeliuoti ir priimti efektyvius sprendimus.
Šia linkme dirba viešoji įstaiga Lietuvos šachmatų mokykla. Mokyklos veikla apima visą Lietuvą, nes kiekviename rajone visada atsiras moksleivių, kurie nori mokytis ar jau žaidžia ir nori patobulinti šio žaidimo įgūdžius. Viena grupė dirba ir Ariogalos gimnazijoje. Grupę lanko pradinės mokyklos moksleiviai. Mokslo metai šachmatų mokykloje prasideda rugsėjo mėnesį ir baigiasi kartu su ugdymo proceso pabaiga. Šį žaidimą renkasi moksleiviai, norintys tobulėti, lavinti savo loginį mąstymą, kuris, be abejo, skatina geresnį mokymąsi ir gerus mokymosi žinių įvertinimus.
Lietuvos šachmatų mokyklos Ariogalos gimnazijos pradinės mokyklos moksleiviai užsiėmimus lanko jau nuo rugsėjo mėnesio. Jie vyksta mokyklos patalpose. Mokiniai supažindinami su šachmatų istorija, figūromis, žaidimo lenta ir visų figūrų judėjimu šachmatų lentoje. Užsiėmimus lanko noriai, žaidžia tarpusavyje, mokosi rasti gerus sprendimus sudėtinguose šachmatų žaidimo labirintuose. Mokykla turi ir savo internetinį mokomąjį šachmatų puslapį www.chessKids.com, kur kiekvienas prisijungęs gali rasti įvairių šachmatų partijų ir žaisti jas pagal savo žinių lygį. Portalas yra tarptautinis ir jame žaidžia žmonės iš viso pasaulio: JAV, Australijos, Kanados, Italijos, Portugalijos ar Malaizijos. Kviečiu skaitytojus prisijungti ir pabandyti pažaisti su žmogumi, gyvenančiu kur nors Australijos žemyne. Bus tikrai įdomu.
Pirmąjį šachmatų turnyrą organizavo ir vedė Ariogalos gimnazijos pradinėje mokykloje Lietuvos šachmatų mokyklos vadovas ir didelis šio žaidimo profesionalas Donatas Pilinkus. Turnyre dalyvavo 12 moksleivių, tėveliai buvo pakviesti į renginį kaip palaikančioji komanda.
Registravomės internete, mokyklos puslapyje, kadangi tai buvo oficialiai skelbtas ir registruotas turnyras. Užvirė kovos. Buvo žaidžiami keturi etapai siekiant išaiškinti tris geriausius žaidėjus. Laikas buvo skaičiuojamas specia­liu laikrodžiu – atbuline mažėjančia tvarka. Lengva nebuvo, tvyrojo įtampa, buvo matyti rūpestis žaidėjų veiduose. Mažieji šachmatininkai pirmą kartą žaidė tikras tarptautinio lygmens partijas. Sužinojo, kokios griežtos yra turnyro taisyklės, ir teko jų laikytis, nes antraip grėsė diskvalifikacija. Valanda prabėgo labai greitai. Vyriausiasis turnyro teisėjas D. Pilinkus buvo reiklus kiekvienam žaidėjui ir kiekvienai žaidimo partijai. Rezultatus fiksavo turnyro protokole internete, kiekvienas dalyvis galėjo matyti savo pasiekimus.
Kovos baigėsi. Atėjo smagioji dalis – apdovanojimai ir prizai, kuriuos šachmatų mokykla nupirko kiekvienam dalyviui. Atskirai už gerus pasiekimus ir pastangas mokantis šachmatų žaidimo buvo apdovanoti Lietuvos šachmatų mokyklos padėkomis 4 geriausiai žinantys žaidimo taisykles ir žaidžiantys moksleiviai – Sofija ir Barbora Aniščenko, Nerija Vaznytė ir Emilija Banytė. Prizinės vietos paskirtos taip: I vieta – Visvaldas Stoškus, II vieta – Nerija Vaznytė, III vieta – Jonas Teišerskas.
Pabaigoje D. Pilinkus padėkojo žaidusiems moksleiviams, jų tėveliams už norą būti ir tobulėti kartu su savo vaikais bei šachmatų treneriui Benediktui Siliūnui už gerą šachmatų mokyklos Ariogalos padalinio veiklą ir moksleivių ugdymą šachmatų žaidime.
Turnyro dalyviai namo iškeliavo su dovanėlėmis – paskatinimais už norą mokytis žaisti šachmatais. Kitas turnyras planuojamas gegužės mėnesį. Tikimės, kad žais ir tėveliai.
Ačiū Ariogalos gimnazijos direktoriui Arvydui Stankui už nuolatinį dėmesį ir pagalbą organizuojant šachmatų užsiėmimus jo vadovaujamoje mokykloje.

Benediktas
Siliūnas,
Lietuvos šachmatų mokyklos treneris

Komentarų nėra