Plunksna ir knyga

Siųsti Versija spausdinimui

Darganotą lapkričio 11 dienos popietę į Katauskių biblioteką rinkosi svečiai: Raseinių Marcelijaus Martinaičio Viešosios biblio­tekos vyriausioji metodininkė Virginija Miežinienė, Ariogalos mišrus vokalinis ansamblis „Radasta“ su vadove Renata Aleksiejiene, skaitovai Birutė Greicienė, Jelena Žalpienė, Danutė Žakaitienė, muzikos ir Jono Mačiulio-Maironio poezijos mylėtojai.
Skambant akordeono akordams daina „Už Raseinių, ant Dubysos“ buvo pradėta popietė, skirta poeto Jono Mačiulio-Maironio 160-osioms gimimo metinėms paminėti. Bibliotekininkė Ingrida Staponienė pristatė eksponuojamų knygų ir nuotraukų ekspoziciją, supažindino su trumpa poeto biografija ir pakvietė visus pasiklausyti poeto eilių ir dainų. Skaitovai skaitė eiles, dalijosi mintimis apie pasirinkto eilėraščio svarbą,
D. Žakaitienė pasakojo trumpas poeto kūrybos ir gyvenimo istorijas. Salėje buvę klausytojai Vytautas Gaidelis deklamavo mėgstamus Maironio eilėraščius, o Audronė Šeflerienė skaitė iš asmeninės knygelės (Maironis. Jaunos dienos 1972 m. leidimo) eilėraštį „Taip niekas Tavęs nemylės“, parašytą 1892 m.
Diplomais už dalyvavimą skaitymo iššūkyje „Vasara su knyga“ ir sėkmingai įvykdytas visas užduotis buvo apdovanotos dalyvės D. Žakaitienė ir Rasa Norkienė.
Baigiant popietę suskambus paskutiniams akordeono akordams sustojome visi drauge ir dainavome Maironio „Lietuva brangi“, taip pagerbdami poeto, dainiaus atminimą ir šalį, kurioje gyvename, brangią mūsų Lietuvą.
Popietėje vyravo gera nuotaika, prisilietėme prie įvairių to meto poeto kūrybos nuotaikų, klausėmės poezijos, dainavome. Svečiams buvo įteiktos atminimo dovanėlės.
Dėkoju Katauskių bendruomenės žmonėms už bendruomeniškumą, o Elytei Gaidelienei už iškeptą didelį skanų tortą. Ačiū visiems atvykusiems.
Ingrida Staponienė,
Katauskių bibliotekos
vyresn. bibliotekininkė

Komentarų nėra