Po metų petraukos sugrįžo „Raseiniškių protai“

Siųsti Versija spausdinimui

Po metų pertraukos į Raseinių Marcelijaus Martinaičio viešąją biblioteką sugrįžo VšĮ „Atrask Raseinius“ organizuojamas protų mūšis „Raseiniškių protai 2022“. Taip simboliškai turizmo informacijos centro komanda pradeda naujuosius metus. Tai puiki proga kraštiečiams susiburti į komandas ir pasitikrinti žinias apie Raseinių kraštą.
Jau 9 kartą vykęs protmūšis, kaip ir ankstesnieji, vyko turais, jų buvo 5, po 10 klausimų. Visi klausimai vienaip ar kitaip susiję su Raseinių miestu, rajonu ar iš jo kilusiais žmonėmis. Juos, kaip ir kasmet, sudarė VšĮ „Atrask Raseinius“ direktorius Arnas Zmitra, Raseinių Šaltinio progimnazijos istorijos mokytojas ekspertas Jonas Janušas, Marcelijaus Martinaičio viešosios bibliotekos vyr. bibliotekininkas Jonas Brigys, Raseinių krašto istorijos muziejaus muziejininkė Loreta Kordušienė ir Dubysos regioninio parko vyr. specialistė Laimutė Pečkaitienė. Visi klausimų sudarytojai prot­mūšyje buvo vertinimo komisijos nariais.
Šiemet žinias apie Raseinių kraštą tikrinosi 6 komandos. Po įdomios ir atkaklios kovos nugalėtojų laurai pagaliau atiteko 2020 metais IV vietą užėmusiai komandai „Gruzdiškė“ (35,75 taško). II vietą iškovojo komanda „Beveik šešiese“ (33,25 taško), nežymiu skirtumu III vieta atiteko komandai „Puponautai“ (32,5 taško), o IV liko „Dream team“ (31 taškas). „Raseiniškių protai“ dalyviams garantuoja ne tik mankštą smegenims, azartišką, linksmą vakarą, bet ir prizus.
Visi protmūšio dalyviai šiemet buvo apdovanoti knygomis „Raseinių krašto dvarai“ ir Raseinių krašto kultūros ir istorijos žurnalu „Rasupis“. I, II, III vietos laimėtojai apdovanoti „Šeimos kepyklos“ įsteigtais prizais – sausainiais, grietinėčiais ir didžiuliais šakočiais. „Šeimos kepykla“ ir „Redos idėjos baldams“ taip pat pasirūpino saldžiu atlygiu komisijos nariams. O prizinės vietos laimėtojų komandai buvo įteikti rankų darbo stalo padėkliukai. Juos pagamino „Vilties tako“ krautuvėlė, kurioje darbuojasi neįgalieji su socialinių dirbtuvių darbuotojų pagalba.
O jūs ar atsakytumėte į šiuos klausimus?
1. Raseinių rajonas turi 12 seniūnijų, vienos iš jų vadovas (-ė) dirba nuo pat Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo. Parašykite, kokiai seniūnijai vadovauja seniausiai dirbantis seniūnas (-ė).
2. Kvietime į automagistralės Kaunas–Kryžkalnis atidarymą parašyta:
„Automagistralės ilgis Kauno – Kryžkalnio ruože 100 km. <...> Tiesiant kelią buvo atlikta 15,1 mln. kub. m žemės darbų, pastatyta 120 gelžbetoninių vandens perlaidų 7,2 km bendro ilgio. Automagistralėje įrengta 18 skirtingo lygio sankryžų, pastatyta 24 viadukai ir 7 tiltai, kurių bendras ilgis siekia 1,7 km. Didelis X m ilgio tiltas pastatytas per Dubysą ir 106 m tiltas per Nevėžį.“
Kokio ilgio tiltas, kurį ir šiandien dažnas pravažiuoja, pastatytas tiesiant automagistralę Kaunas–Kryžkalnis?
3. Citata iš 2021 m. išleistos knygos:
„1938 m. X dienomis daug dėmesio sulaukė pradžios mokyklos namuose surengta paroda naminės degtinės žalai pavaizduoti – ją per savaitę aplankė 22 310 žmonių, iš jų net 207 lankytojai įrašė palankius atsiliepimus į lankytojų knygą.“
Kokiomis dienomis ši paroda sulaukė šitiek daug dėmesio?
4. Šios įmonės pavadinimas sudarytas iš 3 skiemenų. Pirmasis skiemuo reiškia vienos iš savininkų vardo pirmas raides, antrasis – kito savininko pavardės pirmas raides, o trečiasis skiemuo prasideda vietovės, kurioje įsikūrusi įmonė, raidėmis. Kokia tai įmonė?
5. 2021 m. vasario 21 d. sukako 150 metų, kai Raseinių apskr., Žalpiuose, gimė Jonas Garalevičius, daugybę neeilinių talentų savyje suderinęs žmogus, muzikos instrumentų meistras, sklandytuvų konstruktorius, technikos išradėjas, administracijos darbuotojas.
1911 m. savo dirbtuvėse Kaune su A. Kalvinskiu sukonstravo ir pagamino pirmuosius Lietuvoje sklandytuvus. 1898–1915 m. suremontavo, restauravo, perstatė apie 100 jų; dar pastatė naujus Lietuvoje, Baltarusijoje (Breslaujoje), Latvijoje, Lenkijoje. Galime pasididžiuoti, kad vieni iš jų pastatyti Raseiniuose, o 1902 m. – Šiluvoje.
Kas tie – jie?
VšĮ „Atrask Raseinius“ informacija

Komentarų nėra