Po praeities ir humoro skraiste

[1]Grupė aktyviausių Katauskių bibliotekos skaitytojų apsilankė vasaros šiluma, ramybe ir žiedų aromatu dvelkiančiame Kleboniškių kaimo buities muziejuje. Gilią praeitį menančiose sodybose, peržengus aukštus trobų slenksčius, tarp senosios technikos, buities ir tekstilės eksponatų kiekvienas atrado širdžiai mielą, lyg ir žinomą, bet kaip iš mistikos pasaulio kampelį, privertusį giliau susimąstyti.
Aplankius ekspoziciją laukė linksmoji išvykos dalis – erdviame sodybos kieme, šimtamečių medžių šešėlyje, pašėlusio smagumo spektaklis „Kas apsakys tas dzūkų linksmybes“. Jį pristatė profesionalios aktorės Vitalija Mockevičiūtė ir Neringa Varnelytė. Aktorės labai įtikinamai virto tai dviem kelis amžius žmonių pasaulį stebinčiomis laumėmis, tai savo istorijų veikėjomis ir tarmiškai, su didžiuliu humoru pasakojo dzūkiškas legendas ir sakmes. Pasakojimus lydėjo nuotaikingos, įkvepiančios Dariaus Mockevičiaus ir Pauliaus Kovalenko dainos.
Grįžtant patys drąsiausieji vis dar su šypsena veiduose gėrėjosi panorama iš dvidešimt vieno metro aukščio Šiaulės apžvalgos bokšto… Už naujus įspūdžius, prisiminimus ir gerą nuotaiką dėkojame viešajai bibliotekai, I.ir G.Ambrozų šeimai ir visiems palaikiusiems.

Danutė Enuksonienė,
Katauskių bibliotekos
vyresn. bibliotekininkė