Po rinkimų – rajono valdžios dėlionė
Laimėję rinkimus rajono savivaldybės politikai jau pradėjo galimų valdančiųjų koalicijų formavimą.Ar nauja valdžia dėliojama pagal rinkėjų valią? Apie tai ,,Alio, Raseinių“ korespondento Gyčio SADŪNO interviu su partijos Tvarka ir teisingumas Raseinių skyriaus primininku, Seimo nariu Remigijumi Aču.
- Prieš rinkimus viešai kalbėjote, kad jei rinkėjai Jūsų partijai suteiks pasitikėjimo mandatą, tai atsisakysite Seimo nario mandato ir stosite prie rajono vairo? Įdomu, ar šiandien esate pasiruošęs rinkėjams duotą žodį ištesėti?
- Visų pirma, naudodamasis proga noriu nuoširdžiai padėkoti visiems, kurie mus palaikė ir už mus balsavo. Šiandien mes imamės iniciatyvos formuoti valdančiąją daugumą. Į klausimą, ar būsiu meru, 99 proc. galiu atsakyti, kad taip. Asmeniškai tokį sprendimą jau esu priėmęs ir tokį pažadą esu davęs ne tik rinkėjams, bet ir savo komandai. Kadangi duoto žodžio visuomet laikausi, tai artimiausiu metu atsisakysiu Seimo nario mandato.
- Kaip sekasi formuoti valdančiąją koaliciją?
- Aš manau, kad pagal visus politinio mandagumo principus valdančiąją daugumą turi formuoti daugiausia mandatų rajono Taryboje iškovojusi partija. Niekam ne
paslaptis, jog rinkimuose po šešis mandatus iškovojo visuomeninis judėjimas ,,Rasai“ ir mūsų partijos – Tvarka ir teisingumas Raseinių skyrius. Kadangi aš buvau pasižadėjęs būti meru, tai mūsų partija šiandien ir ėmėsi atsakomybės formuoti valdančiąją koaliciją. Mes galvojame, kad valdančioji koalicija turi būti iš kuo mažiau
koalicijos partnerių. Nes tada būtų stabilesnis darinys su mažiau interesų, su mažiau jėgų, kurios bandytų įtakoti sprendimus, kurių reikės pertvarkant savivaldybės administraciją ir jai pavaldžias įmones. Todėl mes nusprendėme, kad koalicija pilnai gali išsiversti su trimis koalicijos partneriais.
- Rajono gyventojams būtų įdomu sužinoti, kas bus Jūsų artimiausi bendražygiai?
- Prieš rinkimus viešai buvau paskelbęs, kad aš niekados neisiu į koaliciją su Darbo partija ir su Valdemaru Jaciku, kaip su nepatikimais ir politiko vardo nevertais
politikais, o visi kiti buvo pakviesti prisijungti prie buriamos koalicijos.
Pirmieji į mūsų kvietimą atsiliepė socialdemokratai. Su jais jau pasirašėme ketinimų protokolą, kuriame pakvietėme dar vienus partnerius – visuomeninį judėjimą ,,Rasai“ arba konservatorius prisijungti prie mūsų. Vakar ,,Rasai“ jau davė tokį sutikimą. Tačiau jie norėtų kooperuotis su konservatoriais.
- Kaip planuojate pasidalinti valdžios kėdes?
- Kadangi visuomeninis judėjimas ,,Rasai“, kaip ir mūsų partija, rajono taryboje turi šešis mandatus, tai jiems bus pasiūlytas kitas labai svarbus – savivaldybės administracijos direktoriaus postas. Na, o nors socialdemokratai dar neišreiškė savo pageidavimo, bet jiems tokiu atveju atitektų vicemero postas.
Šiandien konkrečių pavardžių, kas užims vieną ar kitą postą savivaldybėje, dar negalėčiau įvardinti, nes tai yra tolimesnių derybų reikalas.
- Kai tapsite meru, koks bus pats pirmasis Jūsų darbas?
- Pirmutinis mano uždavinys – pertvarkyti šilumos ūkį. Kad dabartinė šilumos kaina gyventojams bent kiek įmanoma būtų mažesnė. Todėl iškart po koalicijos sutarties
pasirašymo, net dar nepradėjęs eiti tiesioginių mero pareigų, bandysiu kalbėtis su Šilumos ūkio direktoriumi, kad jis pateiktų savo siūlymus šiuo klausimu. Aš, žinoma, dėl šilumos kainos sumažinimo taip pat turiu savo matymą, kaip reikia pertvarkyti ūkį. Ir tai bus padaryta.
- Sakėte, kad valdžia turi tarnauti žmogui? Kaip žadate pertvarkyti savivaldybės administraciją?
- Aiškiai matau, kad savivaldybės struktūrą būtinai reikės keisti. Kai kuriuose skyriuose galbūt reikės etatų sumažinti, o kur matysime, kad darbai buksuoja, galbūt ir padidinti – duoti kažkokį pastiprinimą. O paskui sėsime ir žiūrėsime, kad tie žmonės, kurie neatitinka savo kompetencijos, kaip antai Švietimo skyriaus vedėjas, kad
patys pasitrauktų arba mes ieškosime būdų, kaip juos ,,patraukti“. Galvoju, kad be jo savivaldybės administracijoje dar yra toli gražu ne vienas pareigūnas, kuris sėdi
ne savo rogėse.
- Ačiū už interviu.
Įdomiai
2011-03-07 23:34
Na ir įdomiai, čia ponas Ačas kalba. Kokia arogancija ir pasipūtimas! Padarys jis tvarką mūsų rojone. Sustatys visur savo pakalikus ir žarstys mūsų pinigėlius į kairę ir į dešinę ir nei šuo nesuos. Svarbiausia visus į “savo roges” susodinti.
Neo25
2011-03-09 23:03
Tikėkimės, kad šis veikėjas netaps mūsų miesto meru, nes tada Raseiniams bankrotas. O kas liečia kompetenciją, jam reikėtų atsistoti prieš veidrodį ir į save pasižiūrėti. Lygtais Jacikas yra melagiu televizijoje išvadinęs, po to drąskėsi ir į teismus ruošėsi paduot. Bet va, kad nebuvo už ką paduoti, už teisybę juk nepaduosi.
Romalija
2011-03-16 18:45
((yawn))