Po sena pušimi

Siųsti Versija spausdinimui

„Ak, pušie senoji! Kas tave čia pasodino? Tu augai kartu su mumis, o mes drauge su tavimi, suprasdami, kad brangesnės vietos kaip gimtinė niekur nėra. Tad mylėkime ir branginkime, džiaukimės tuo, ką turime, gerbkime vienas kitą, kad jaunimui būtume pavyzdžiu, kad jie čia norėtų grįžti ir didžiuotųsi savo kaimu, savo gimtaisiais namais“, – šiais žodžiais rugpjūčio 31 d. Slabados kaimo seniūnaitė Lina Kuzmarskienė kvietė gyventojus, svečius į vasaros palydėtuvių šventę Drebulyno parkelyje. Naujai išrinkta seniūnaitė pasidžiaugė kaimo gyventojų pagalba tvarkant apleistą parkelį, kuriame ne viena karta patyrė gražių akimirkų. Ne kartą tvarkytas, niokotas ir apleistas jis vis tiek išliko kaimo simboliu. Vieni kaimo gyventojai paaukojo reikiamų medžiagų, kiti rinkosi laisvu laiku, kad jį sutvarkytų. Prie šventės organizavimo prisidėjo daugelis kaimo gyventojų, jie ir tapo renginio rėmėjais.
Susirinkusiuosius į šventę pasveikino rajono Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja Irma Juknevičienė, ji palinkėjo išlikti vieningiems ir puoselėti kaimo grožį. Per šventę padėkota neseniai atsikrausčiusiems gyventojams, jie atgaivino kaimą gražindami savo sodybas. Taip pat padėkota kaimo gyventojai, Drebulyno parke prižiūrinčiai prieš 10 metų atidengtą Lietuvos 1000-mečiui skirtą akmenį. Simbolinėmis dovanėlėmis apdovanoti 13 ilgaamžių senolių, palinkėta stiprybės, sveikatos ir daug ilgų metų. Dovanos skirtos ir jauniausiam kaimo gyventojui. Seniūnaitė tortą įteikė krepšininkui Evaldui Džiaugiui už kaimo vardo garsinimą ir palinkėjo siekti aukštumų krepšinio aikštelėje bei nepamiršti savo gimtinės. Rugsėjui beldžiantis kaime esantiems penkiems pirmokams įteiktos dovanėlės, jiems palinkėta būti drąsiems ir atsakingiems mokiniams, o tėveliams – kantrybės.
Kalbas ir sveikinimus palydėjo kaimo vaikų programa, skambėjo dainos, eilės. Gražų pasirodymą padovanojo Sujainių mišrus vokalinis ansamblis „Šypsena“ su vadove Ligita Mateliene. Džiugu, kad jame dainuoja Slabados kaimo gyventojos. Kad balsai nepavargtų, gražius šokius atliko Sujainių merginų šokių kolektyvas „Vaivorykštė“, kolektyvo vadovė Rita Visockienė.
Galiausiai renginio vedėjos pakvietė visus prie bendro stalo pabendrauti, pasidžiaugti vieniems kitais. Gerą muziką ir nuotaiką dovanojo estrados grupė „Trivašis“.
Džiugu, kad drąsi mintis, idėja suburia žmones gražiems darbams, nors keičiasi kartos, visi randa prieglobstį Drebulyno parkelyje po sena pušimi.
Vaida Švitinskienė

Komentarų nėra