Poezijos dieną kūrėjai susitiko bibliotekoje

Siųsti Versija spausdinimui

Kovo 21-ąją Raseinių Marcelijaus Martinaičio viešojoje bibliotekoje paminėta Pasaulinė poezijos diena. Ta proga atvykę Kėdainių krašto kūrėjai susitiko su mūsų rajono literatais: liejosi poezijos posmai, skambėjo dainos, o sparnuoto žodžio pagrindine tema tapo laisvė, taika, nepakantumas karui ir prievartai.
Viešojoje bibliotekoje susibūrusius kaimyninių rajonų literatus pasveikino įstaigos direktorė Daina Sutkevičienė ir palinkėjo kūrėjams atrasti abipusį ryšį ir patirti gražių akimirkų. Pasidžiaugta, kad kartu siekiama bendro tikslo, įgyvendinti inicia­tyvą „Biblioteka visiems“.
Direktorės pavaduotoja Danguolė Kasparavičienė priminė Pasaulinės poezijos dienos ištakas: šią dieną 1999 metais paskelbė UNESCO, nuo to meto visoje planetoje kovo 21-ąją rengiami poezijos skaitymai, susitikimai su kūrėjais, įvairūs kultūriniai renginiai. Be to, Poezijos diena sutampa su pavasario lygiadieniu, reiškiančiu gamtos prabudimą ir kūrybinį polėkį.
Kėdainiečių projekto „Gyvenimo spalvos“ vadovė Daiva Burinskytė-Valdmonė pasidžiaugė, kad Raseinių biblioteka noriai bendradarbiauja ir yra 2,5 metų besitęsiančio kultūrinio projekto partnerė.
Savo kūrybos eilėraščius skaitė Raseinių literatų klubo „Dubysa“ nariai: Birutė Marijona Navakauskienė, Alfonsas Vaičiulis, Pranas Laurinavičius, Antanas Miceika. Garbės viešnia, rajono literatė ir Raseinių rajono savivaldybės tarybos narė Aldona Ona Radčenko ne tik pradžiugino savo naujausiomis eilėmis, bet ir užtraukė ukrainietišką dainą, o jai pritarė visa salė. Savo kūrybinę skrynelę atvėrė ir Kėdainių kultūros centro projekto „Gyvenimo spalvos“ dalyvės, literatės Genė Sereikienė ir Elvyra Kisielienė.
Poezijos posmuose skambėjo jautrūs žodžiai, skirti palaikyti Ukrainos žmones, laisvės ir taikos siekis, prisimintas neseniai amžinybėn iškeliavęs poetas Algimantas Baltakis ir jo kūryba. Draugėn susiėję kūrėjai dalijosi savo išgyvenimais, prisiminė ryšius su Ukrainos žmonėmis ir išreiškė visokeriopą palaikymą šiai tautai.
Renginio metu pavasarinę nuotaiką ir viltį savo dainomis žadino Raseinių aklųjų ir silpnaregių organizacijos ansamblis „Svaja“ (vadovė Gražina Grabienė, solistas Egidijus Mockus).
Po renginio viešojoje bibliotekoje kėdainiečiai aplankė Raseinių Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų bažnyčią, jiems kraštotyrininkas, vyr. bibliotekininkas Jonas Brigys atskleidė bažnyčios istorijos paslaptis.
Kristina Bendžiūtė,
Raseinių MMVB bibliotekininkė

Komentarų nėra