Poilsį turizmo sodyboje nutraukė ugnis

Siųsti Versija spausdinimui

Gytis SADŪNAS

Šeštadienio pavakare Raseinių r. Milašaičių kaime įsikūrusioje kaimo turizmo sodyboje ,,Rokynė“ kilo gaisras. Jo metu žmonių aukų buvo išvengta.
Pasak Raseinių priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos Valstybinio priešgaisrinio poskyrio viršininko Edmundo Milkevičiaus, šeštadienį, 16.56 val., bendruoju pagalbos telefonu 112 buvo gautas pranešimas, jog Milašaičių kaime esančioje kaimo turizmo sodyboje ,,Rokynė“ kilo gaisras.
Degė palėpė, kurioje buvo įrengtigyvenamieji kambariai.
,,Kai atvažiavome į nelaimės vietą, liepsna jau veržėsi per kambarių langus į lauką,- ,,Alio, Raseiniams“ pasakojo viršininkas E. Milkevičius.- Gaisrui gesinti buvo naudojamos šešios autocisternos. Dalis vandens buvo imama iš vietinių vandens telkinių.“
Tačiau gamta atskubėjusiems ugniagesiams visai nepadėjo. Pūtė labai stiprus vėjas. Todėl liepsnos akimirksniu išplito ir suniokojo 24 patalpas – iš jų penkiolika gyvenamųjų kambarių ir VIP apartamentus. Sudegė juose buvę baldai, buitinė technika, patalynė, sukrito skarda dengtas pastato stogas. Gaisrą pavyko numalšinti tik po keturių valandų.
Viršininko E. Milkevičiaus teigimu, ugniagesiai gelbėtojai prie ,,Rokynės“ sodybos pastato budėjo  visą naktį. ,,2 val. vėl atsirado nauji ugnies židiniai. Vėjas įpūtė liepsną smilkstančiame čiužinyje ir uždegė apanglėjusią spintelę,- aiškino E. Milkevičius.- Todėl ugniagesiams vėl teko imtis darbo. Paskutinis mūsų ekipažas išgaisravietės į Raseinius sugrįžo tik 7 val. ryto.“
Šiuo metu ugniagesiai gelbėtojai aiškinasi nelaimės priežastis. Tačiau pareigūnai padegimo versiją kategoriškai atmeta. Jie mano, kad ugnis medinio pastato palėpėje greičiausiai įsiplieskė nuo įkaitusio kamino.
Kaimo turizmo sodyba ,,Rokynė“ Milašaičių kaime, Raseinių r., buvo įkurta prieš ketverius metus,  1864 metais statyto Paluksčio dvaro vietoje. Jį įsigijęs vilnietis verslininkas Romas Rudžinskas gražiai sutvarkė aplinką, restauravo rūsius, rekonstravo klojimą – kumetyną, kuriame įrengė 200 kv. m pobūvių salę, o palėpėje – 80 miegamų vietų. Pastato bendras plotas siekė 680 kv.m.
Praėjusį savaitgalį kaimo turizmo sodybą ,,Rokynė“ buvo užsisakiusios kelios kelionių agentūros. Gaisro metu poilsiautojai nenukentėjo, nes po pietų buvo išėję į lauką pasivaikščioti. Tačiau daugelis svečių neteko asmeninių daiktų ir dokumentų. Jie sudegė arba buvo sulieti vandeniu gesinant gaisrą.

1 Komentaras

  1. admodum.lt

    2020-01-13 22:59

    Tai gaisras yra tikrai labai baisus dalykas. Pamenu kai užsidegė mūsų biuras. Ugnis užsiliepsnojo nuo netvakingų elektros tinklų. Gerai dar kad kitų žmonių turto neapgadino. Gaila, kad nespėjome įsigyti draudimo, todėl viską turėjome pirkti patys. Viena įmonė išgirdus apie nelaimę pasiūlė mums padėti ir padarė šiokią tokią nuolaidą naujiems baldams mūsų naujam biurui. Visos kėdės, stalai, spintos, dabar kvepia naujutėlia mediena. Tokiam biure tikrai labiau norisi dirbti nei bet kada. Ačiū jiems už ištiestą pagalbos ranką sunkią akimirką. Dabar čia viskas spindi ir kvepia. VIsi darbuotojai labai patenkinti. Gerai, kad tik tokie nuostoliai po gaisro….