Popietė Kaulakių bibliotekoje

Siųsti Versija spausdinimui

Baigėsi Nacionalinė Lietuvos bibliotekų savaitė. Ta proga Kaulakių biblioteka kvietė visus skaitytojus į popietę, kurioje buvo aptariamos perskaitytos knygos, pristatytos tik gautos naujausios knygos. Dalis jų po popietės iškeliavo pas skaitytojus.
Buvo atidaryta skaitytojų Kaulakių kaimo gyventojų Onos Alijauskienės ir Aldutės Krivickienės kūrybos darbų paroda. Onutė popieriaus lapuose kuria ir spalvina mandalas, toks jos daugelio metų malonus pomėgis, kaip ir knygų skaitymas. Mandala yra centruotas, simetriškas piešinys, apskritimo arba kvadrato formos geometrinė kompozicija su pasikartojančiais elementais. Mandalų spalvinimas puikiai tinka atsipalaiduoti ir kantrybei ugdyti. Pirmiausia, kaip pasakojo Onutė, ant popieriaus lapo nusibraižo kontūrus, o paskui spalvina. Tų mandalų Onutė prispalvinusi labai daug, parodai atrinko tik dalį jų. Paspalvinusi mandalas Onutė sėdasi prie knygų skaitymo, per mėnesį perskaito po 6–7 neplonas knygas. Patinka romanai apie keliones, detektyvai.
A. Krivickienė jau apie aštuonetą metų kuria atvirukus. Sukurta jų apie šimtą, sako jų autorė, bet labai daug išdovanota. Gėrėjomės gražiais, daug kruopštumo reikalaujančiais rankų darbais. Aldutė, kaip ir jos vyras Juozapas, ilgamečiai bibliotekos skaitytojai, daugiau skaito periodinius leidinius: žurnalus, laikraščius, bet, kai turi daugiau laisvo laiko, Aldutė renkasi ir knygą.
Popietėje šventinę nuotaiką padėjo sukurti Raseinių RKC Kaulakiuose atlikėjai Kęstutis Klikna ir Valdas Paulauskas. Klausėmės jų atliekamų dainų ir muzikos. Pasveikinti darbštuolių atskubėjo Pagojukų seniūnijos seniūnas Antanas Valantinas. Džiugu, kad tokių kūrybingų menininkių nereikėjo toli ieškoti, jos buvo šalia. Paroda Kaulakių bibliotekoje bus eksponuojama visą mėnesį, tad kas norėtų pamatyti darbus, dar galima suspėti.
Zita Gedminienė,
Kaulakių bibliotekos
vyresn. bibliotekininkė

Komentarų nėra