Popietė su vaikų poete Rūta

Siųsti Versija spausdinimui

Nijolė KAVALIAUSKIENĖ

Voratinkliams tiesiant bobų vasarai kelią, rugsėjo trisdešimtą dieną Raseinių neįgaliųjų dienos užimtumo centre lankėsi mažųjų skaitytopoetė Rūta Lukšienė.    

Rūta išleido keturias vaikams skirtas knygeles: „Rūtos sapnų kraitė“, „Rūtos obuoliukai“, „Rūtos laiškas“, „Bitė Rūta“. Knygelės spalvingos, patrauklios, teikiančios vaikams daug džiaugsmo. Poetės nuoširdi kūryba jaudina, spinduliuoja gerumu bei šiluma.  

 „Mano knygelės yra skirtos ne tik mažiesiems, bet ir jų tėveliams, močiutėms, kad suaugusieji skirtų laiko savo mažoms atžaloms ir pabendrautų, skaitydami šias šaunias, linksmas knygutes. Tai išprovokuoja pokalbį su vaiku“, – įsitikinusi autorė.     

Rūta Lukšienė – matematikė. Kaip ir daugelis poetų pirmąjį eilėraštį parašė būdama moksleive. Rimtai kūrybai pastūmėjo jos pačios vaikai. Jie ir dabar yra didžiausi mamos kūrybos vertintojai ir kritikai. Impulsas sukurti eilėraštį kyla iš patirto įspūdžio, džiaugsmo,kai vaikui išdygsta pirmasis dantukas, mažylis ištaria pirmuosius žodžius, žengia pirmuosius žingsnius.  

Visos keturios autorės knygelės demonstruotos Barselonoje vykusioje vaikų knygų parodoje. Knygų pavadinimuose įpintas autorės vardas – Rūta, nes jis labai lietuviškas.    

R. Lukšienės eilėraščius skaitė Raseinių „Kalno“ vidurinės mokyklos ir Katalikiškos dvasios skyriaus mokiniai. Poetė buvo sužavėta mažaisiais skaitovais ir nuoširdžiai jiems dėkojo už neįkainojamą dovaną – eilėraščių skaitymą.   

Nuostabi popietė pradžiugino ne tik vaikus, bet ir jų mamytes, mokytojus, visus kitus, besidominčius poetišku žodžiu. Autorė bendravo su kiekvienu savo mažuoju skaitytoju, atsakė į klausimus, buvo galima įsigyti autorės knygelių su maloniais linkėjimais ir autografu.

Komentarų nėra