Popietė Sujainiuose „Pauliui Širviui – 100“

Siųsti Versija spausdinimui

Rugsėjo 10 d. Sujainių bibliotekoje vyko poezijos valanda, skirta poeto Pauliaus Širvio 100-osioms gimimo metinėms paminėti.
Poeto gyvenimas buvo labai sudėtingas. Basakojė vaikystė pilna ašarų ir džiaugsmo. Alkiui nuraminti motina dainavo ir sekė pasakas savo vaikams, nuolatos prašantiems duonos. Aštuonerių metų likęs našlaičiu, būsimasis poetas patyrė sunkią piemenėlio dalią. Žiemomis mokėsi Dusetų ir Aleksandravėlės pradžios mokyklose, vėliau – Salų žemės ūkio mokykloje. Prasidėjęs Antrasis pasaulinis karas poetą metė į patį jo pragarą: perėjo kelis mirties lagerius, išgyveno visus baisumus.
Eiles P.Širvys pradėjo rašyti tada, kai draugų paprašytas rašė meilės laiškus jų draugėms, kurios juos gavusios net apsiverkdavo. Gyvenimas išmokė poetą sukąsti dantis, suspausti širdį kaip granatą ir laikyti taip, kad nesprogtų. Buvo šviesių ir tamsių dienų. Daug eilėraščių poetas negrąžinamai išbarstė ant savo audringo ir vingiuoto likimo kelio.
Susipažinusios su poeto gyvenimu, kūryba Sujainių bibliotekos vyresnioji bibliotekininkė Danelija Laurinavičiūtė ir Sujainių kaimų bendruomenės moterų darbščiųjų rankų būrelis kūrė atvirukus iš džiovintų augalų ir floristikoje naudojamų puošmenų. Taip pat buvo parengta atvirukų paroda, skirta P.Širvio 100-osioms gimimo metinėms paminėti.
Popietės pabaigoje prie arbatos puodelio bibliotekininkė su susirinkusiomis moterimis skaitė eilėraščius, klausėsi pagal poeto eilėraščių tekstus sukurtų dainų ir pačios dainavo.
Sujainių bibliotekos informacija

1 Komentaras

  1. Greta

    2020-10-13 11:49

    Labai gražu.