Popietinė vaikų stovyklėlė bibliotekoje

Siųsti Versija spausdinimui

Raseinių Marcelijaus Martinaičio viešoji biblioteka kviečia 1–4 klasių moksleivius turiningai leisti laiką popietinėje vaikų stovyklėlėje „Skaityk! Kurk! Tobulėk!“. Vyks trys popietinės vasaros stovyklos: birželio 14–17 d., birželio 21–28 d., liepos 5–11 d. nuo 14 iki 16 val. Stovyklos tikslas – kūrybingų ir prasmingų veiklų organizavimas, pasitelkiant išmaniąsias technologijas ir edukacinius užsiėmimus, puoselėjant skaitymo kultūrą, ugdant kūrybines kompetencijas. Kadangi bibliotekoje gausu šiuolaikinių technologijų, smagių žaidimų ir edukacinių užsiėmimų, vaikai nenuobodžiaus, linksmai, prasmingai leis laiką, atras naujų pomėgių, susiras draugų.
Mažieji lankytojai kviečiami dalyvauti „Smagiosios robotikos“ užsiėmimuose, jų metu skatinamas kūrybiškas mąstymas, mokoma būti ne tik išmaniųjų technologijų vartotojais, bet ir jų kūrėjais, dalinamasi idėjomis, aktyviai ir kūrybingai veikiama. Vaikai susipažins su interaktyviais robotukais-konstruktoriais, kurie ne tik suteiks galimybę plėsti žinias ir lavinti kūrybinius įgūdžius, bet ir padės mokytis programavimo, inžinerijos ir, žinoma, robotų technikos pagrindų. Taip pat stovyklos lankytojai sužinos, kaip menas derinamas su informacinėmis technologijomis, turės galimybę išmėginti skaitmeninę tapybą, piešti šviečiančiomis LED piešimo lentomis. O virtualios realybės įranga leis pasinerti į nepamirštamus nuotykius, gauti teigiamos energijos ir adrenalino.
Edukacinė-kūrybinė veikla padės vaikams atskleisti meninius gebėjimus ir prisiminti perskaitytas knygas. Užsiėmimas „Dailininkas ir vaikiška knyga“ supažindins su garsiausių Lietuvos dailininkų, vaikiškų knygų iliustruotojų Kęstučio Kasparavičiaus, Sigutės Ach, Aušros Kiudulaitės, Ingos Dagilės, Dainiaus Šukio ir kitų kūrėjų iliustruotomis knygelėmis, knygos atsiradimo istorija, jų įvairove, o galiausiai patys kurs savo rankų darbo knygeles. Edukacijoje „Kaip sutramdyti žvėryną?“ vaikai pasiners į Indrės Zalieckienės knygos pasaulį, jį savaip interpretuos, taps savotiškais režisieriais. Pasitelkę koliažo techniką, naudodami senus nereikalingus žurnalus ir laikraščius vaikai iliustruos ir įskaitys autorės eilėraščius mirioramai (tai specialioje dėžėje rankenėle sukama panorama). O kurdami nedidelį meno kūrinėlį su atgyjančiais linksmais gyvūnų lipdiniais edukacijoje „Plastilino magija – mini pasaulis dėžutėje“ vaikai galės išlaisvinti savo fantaziją. Kviesime ne tik kurti, bet ir susipažinti su bibliotekoje esančia praėjusio amžiaus aštuntajame ir devintajame dešimtmečiuose išleistų vinilinių plokštelių kolekcija. Bus galima iš arčiau apžiūrėti žaismingai iliustruotus žinomų to meto Lietuvos dailininkų plokštelių įdėklus, paklausyti žymių Lietuvos aktorių įskaitytų pasakų.
Be minėtų edukacinių veiklų, kviesime sudalyvauti smagiose viktorinose ir žaidimuose. „Smalsučių protmūšio“ metu vaikams teks gerokai pasukti galvas ir pasitelkti sukauptas žinias atsakinėjant į suktus ir šmaikščius klausimus. O interaktyvių klausimų ir atsakymų viktorina „Moki žodį – žinai kelią“ supažindins su smulkiąja lietuvių tautosaka, gudriomis mįslėmis, taikliais posakiais ar linksmomis greitakalbėmis. Intriguojantis interaktyvus žaidimas „Bibliotekos detektyvas: Raudonkepuraitės istorija“ pakvies vaikus išnarplioti detektyvinę mįslę. Iš bibliotekoje esančios knygų ir lėlių-literatūrinių personažų parodos „Atėję iš knygų“ paslaptingai dingus Raudonkepuraitei, jauniesiems stovyklos lankytojams teks įsijausti į seklių vaidmenį, atliekant įvairias užduotis atskleisti nusikaltimą, surasti kaltininką.
Taigi šios vasaros stovyklos metu netrūks įdomių, turiningų, kūrybingų ir įkvepiančių veiklų, jos lavins vaikų vaizduotę, skatins domėtis knygų pasauliu, mokys bendros, draugiškos veiklos komandoje, suteiks daug džiugių emocijų. Tad kviečiame tėvelius registruoti savo vaikučius į popietinę bibliotekos vasaros stovyklą „Skaityk! Kurk! Tobulėk!“. Užsiregistruoti galima užėjus į Informacinių paslaugų ir vaikų literatūros skyrių arba el. paštu vaiku@raseiniai.rvb.lt, telefonu (8 428) 51 328.

Justina Maulienė,
Informacinių paslaugų ir vaikų literatūros
skyriaus vyresn. bibliotekininkė

Komentarų nėra