Praplėsk skaitmenines žinias ir savo galimybių ribas

Siųsti Versija spausdinimui

Manote, kad jau viską žinote apie kompiuterį ir kompiuterines programas, mokate naudotis interneto platybėse esančiomis elektroninėmis paslaugomis, o gal galvojate, kad visa tai jūsų neliečia? Užklupusi COVID-19 pandemija dažną privertė pasijusti nepatogiai, nes daug paslaugų buvo teikiamos tik nuotoliniu būdu – telefonu ar internetu.
Ar jaučiatės tvirtai naudodamiesi elektronine parduotuve, elektronine bankininkyste? Siūlau pasitikrinti savo žinias užpildant testą. Nuoroda internete – http://testai.epilietis.eu/index.php/66184?lang=lt. Jei surinkote 100 balų – puiku! Tačiau jei į kai kuriuos klausimus neatsakėte, siūlau mokytis. O tai galite padaryti vėlgi nuotoliniu būdu jums patogiu laiku su lektoriumi ar savarankiškai studijuodami medžiagą interneto svetainėje https://www.prisijungusi.lt/. Galite registruotis šioje svetainėje arba savo bibliotekoje. Lektorės Agnė Kuncevičienė, Ona Smitrienė, Neringa Aleksandravičiūtė, Daiva Ališauskienė, Regina Musteikienė, Jolanta Žukauskienė yra pasiruošusios jums padėti.
Kompiuterinio raštingumo pradmenis turintys dalyviai gali savo žinias gilinti net 9 programose: „Būk aktyvus, unikalus ir verslus“, „Efektyvus laiko planavimas ir bendravimas“, „Atsakingas turinio skelbimas internete ir saugus naršymas“, „Inovatyvus savęs pristatymas“, „Skaitmeninių nuotraukų apdorojimas ir saugus dalijimasis“, „Pristatymų rengimas“, „Valstybės paslaugos internetu kiekvienam“, „Sumaniau apsipirkime ir atsiskaitykime internetu“, „Planuokime laisvalaikį internetu“.
Tikimasi, kad kiekvienas suaugusysis, nepriklausomai nuo jo turimos skaitmeninės patirties, ras sau aktualią mokymosi temą. Išsami informacija apie kiekvieną programą skelbiama interneto svetainėje https://mokymai.vipt.lt/.
2020 metais Raseinių Marcelijaus Martinaičio viešosios bibliotekos lektoriai vedė kompiuterinio raštingumo pradmenų mokymus ir mokymus jau turintiems informacinio raštingumo žinių. Raseinių rajono bibliotekose suorganizuotos 106 mokymų grupės, o projekto IRT mokymuose dalyvavo 1 235 asmenys. Kompiuterinio raštingumo pradmenų mokėsi 111 rajono gyventojų. Šiuo metu mokymai organizuojami tik nuotoliniu būdu. Kviečiame sausio–kovo mėnesiais pasinaudoti galimybe nemokamai mokytis nuotoliniu būdu, gauti lektorių konsultacijas.
Danguolė Kasparavičienė,
Raseinių Marcelijaus Martinaičio viešosios
bibliotekos projekto koordinatorė

Skaitmeninė rinkodaros paslaugos

Komentarų nėra