Pristatyti Raseinių ir Joniškio miestų istoriniai pasai

Siųsti Versija spausdinimui

VšĮ „Atrask Raseinius“ kartu su Joniškio turizmo ir verslo informacijos centru įgyvendino Kultūros paveldo departamento prie Kultūros ministerijos iš dalies finansuotą projektą „Įtraukiantis paveldas: istorinis miesto pasas“. Projekto metu sukurti leidiniai skirti šių miestų mokyklų penktų klasių mokiniams.
Projekto tikslas – skatinti Raseinių ir Joniškio moksleivius geriau pažinti miesto, kuriame gyvena, istoriją ir kultūrą. Istorinis miesto pasas sudarytas atsižvelgiant į tikro paso stilistiką (antspaudai, metrikai, lokacijos ir pan.). Paso pradžioje naudotojui skirta skiltis, joje galima įrašyti pagrindinius savo duomenis, nupiešti save ar įklijuoti savo nuotrauką. Leidinyje pasirinkta po 10 miesto kultūros paveldo objektų, sukurti trumpi aprašymai, nuorodos ir klausimai apie juos. Mokiniai aplankę visus šiuos objektus ir atvykę į pase nurodytas įstaigas gauna vizą, kad susipažino su miesto istorija, ir prizą.
Rugsėjo 21 d. Jakiškių dvare (Joniškio rajonas) vyko projekto pristatymas. Renginyje sveikinimo žodį tarė Joniškio rajono savivaldybės meras Vitalijus Gailius, dalyvavo Aušra Lukšaitė-Lapinskienė, laikinai vykdanti Joniškio rajono savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjos funkcijas, Raseinių rajono savivaldybės administracijos Komunikacijos, kultūros ir turizmo skyriaus vedėja Judita Radavičienė, Joniškio ir Raseinių švietimo įstaigų darbuotojai, vadovai iš Šiaulių miesto, Šiaulių rajono ir Biržų turizmo informacijos centrų ir regioninių parkų.
Renginyje taip pat vyko žiemgališkų patiekalų degustacija, ją parengė „Virtienių restoranėlio“ įkūrėja Neringa Striūgaitė. Buvo siūlomi patiekalai skaba putra, taukvarškė ir pan. Po degustacijos vyko labiausiai patikusio degustacinio patiekalo, kurį planuojama įtraukti į minėto restoranėlio valgiaraštį, rinkimai.
Paskutinis renginio akcentas – ekskursija po Jakiškių dvarą, ją vedė dvaro šeimininkė Meilė Zaleckienė. Jakiškių dvaras istoriniuose šaltiniuose minimas jau nuo XVI a. pab. Jakiškių dvaro sodyba priklausė vokiečių Koškolių giminei. Klasicistinių bruožų dvaro rūmai, statyti 1898 m., pamažu prikeliami naujam gyvenimui. Išlikę dvaro rūmai, ledainės pastatas, nedidelis parkas, garinis malūnas, rūmų link veda senų liepų alėja. Didieji dvaro ūkiniai pastatai sudegė per karą. Paskutinioji iš Koškolių dvare gyveno Meta Koškolytė. Karo metais ji pasitraukė į Vokietiją. Po karo skirtingais istoriniais laikotarpiais dvaro rūmų paskirtis kisdavo. Šiandien Jakiškių dvaras – privatus valstybės saugomas kultūros objektas.
Raseinių miesto istorinį pasą nuo šiandien galima rasti:
◆ VšĮ „Atrask Raseinius“, Vytauto Didžiojo g. 17, Raseiniai;
◆ Raseinių krašto istorijos muziejuje, Muziejaus g. 3, Raseiniai;
◆ Raseinių Marcelijaus Martinaičio viešojoje bibliotekoje, Informacinių paslaugų ir vaikų literatūros skyriuje, Vytauto Didžiojo g. 1, Raseiniai.
VšĮ „Atrask Raseinius“ informacija

Komentarų nėra