Profesinio mokymo programų modulis – bendrojo ugdymo mokyklos mokiniams

Siųsti Versija spausdinimui

2020–2021 ir 2021–2022 mokslo metais VšĮ Raseinių technologijos ir verslo mokykloje buvo vykdmas mokymas pagal Automobilių mechanikų ruošimo modulinės profesinio mokymo programos modulį „Metalų technologiniai darbai“. Šio modulio mokymąsi buvo pasirinkę du Viduklės Simono Stanevičiaus gimnazijos mokiniai.
Mintimis apie modulio mokymo ypatumus dalijasi Raseinių technologijos ir verslo mokyklos profesijos mokytojas metodininkas Virginijus Laurinaitis: „Šis pasirinkimas išskirtinis tuo, kad moksleiviams atsiranda ugdymosi galimybė visiškai naujoje mokymosi aplinkoje susipažinti su išskirtine technologine metalo apdirbimo įranga ir technologijomis. Modulio apimtis gana plati – 10 kreditų (220 ak. valandų), todėl programos vykdymas buvo išdėstytas per dvejus mokslo metus. Programa apima eksploatacinių medžiagų, konstrukcinių medžiagų, tolerancijų ir techninių matavimų, techninės braižybos, šaltkalvio darbų, metalinių ir nemetalinių medžiagų apdirbimo, suvirinimo ir litavimo mokymą. Mokiniai įgijo teorinius ir praktinius šių dalykų pagrindus. Ugdymo procese ypač daug dėmesio skiriama praktinėms užduotims atlikti. Siekdami mokinių atliekamas užduotis maksimaliai priartinti prie realių darbo ar gyvenimiškų situacijų, pasirinkome šiek tiek netradicinį užduočių paruošimo modelį – visos užduotys buvo susietos su mokykloje vykdomu veikiančio bagio kūrimo ir gamybos projektu. Todėl drąsiai galima teigti, kad užduotys buvo įdomios, naudingos, reikalavo atsakingumo, kruopštumo, tikslumo ir mokiniai labai noriai įsitraukė į tokio pobūdžio veiklos vykdymą. Taigi įdomesnis ugdymo procesas – geresni ir rezultatai. Baigę modulį mokiniai nesunkiai atliko modulio baigimo teorines ir praktines užduotis.“
Geriausi tokio mokymo vertintojai yra mokiniai, tad dalijamės jų mintimis: „Baigęs šį modulį įgijau visus pagrindus, kaip reikia dirbti su metalu ir įvairiais įrankiais ar prietaisais. Žinias galiu pritaikyti dirbdamas garaže, ir nebūtinai prie automobilio, bet ir gaminant metalines rožes. Modulio pamokas su mokymusi Viduklės Simono Stanevičiaus gimnazijoje suderinau lengvai, be jokių nesklandumų“ (Gytis Jonikis); „Man modulis labai patiko ir sekėsi gana neblogai. Pagilinau savo bendrąsias žinias apie metalo darbus ir metalo apdirbimą, taip pat išmokau naujų dalykų, papildžiau žinias apie metalo suvirinimą, išmokau išpjaustyti sunkias ir smulkias metalo detales. Suderinti veiklas su mokymusi Viduklės Simono Stanevičiaus gimnazijoje buvo nesunku: dienomis, kai turėdavome mažiau pamokų, važiuodavome į užsiėmimus Raseinių technologijos ir verslo mokykloje. Esu patenkintas, kad pasirinkau šį modulį. Profesinio mokymo programų modulių Raseinių technologijos ir verslo mokykloje rekomenduoju mokytis ir kitiems bendrojo ugdymo mokyklų mokinimas“ (Eisvidas Petraitis).
Pasirinkti profesinio mokymo modulius galima https://profesinis.lamabpo.lt arba atvykus į mokyklą adresu: Muziejaus g. 8, Raseiniai. Tel. pasiteirauti 8 683 02 204.
Jovita Žeižienė,
VšĮ Raseinių technologijos ir verslo mokyklos Gimnazijos skyriaus vedėja

Komentarų nėra