Programos „Jaunimas gali“ veikla džiugina rajono moksleivius

[1]Organizacijos „Hoops 4 Hope“ (liet. „Vilties lankai“) sėkminga veikla, kuria sportas naudojamas kaip įrankis mokyti vaikus gyvenimo įgūdžių, Afrikoje įkvėpė panašią programą sukurti ir Lietuvoje. Tad 2014 m. gimusi idėja netrukus buvo pradėta įgyvendinti. Visus mokslo metus trunkančių savaitinių nemokamų užsiėmimų metu per sportą, diskusijas ir edukacines veiklas programa ugdo asmeninius bei socialinius gebėjimus ir suteikia užimtumą bei sveiko gyvenimo galimybes jaunimui Lietuvos regionuose. ,,Jaunimas gali“ programos vykdytojas ir pagrindinis finansuotojas yra Kazickų šeimos fondas.
Džiugu, kad ši programa neaplenkė Raseinių rajono ir jau šeštą sezoną yra sėkmingai įgyvendinama Ariogalos gimnazijoje.
[2]Kiekvieni metai programai pateikia vis naujų iššūkių, tačiau kūrybinga ir entuziastinga komanda randa įvairių būdų, kaip kartu su jaunimu siekti užsibrėžtų tikslų. Vienas jų – startavusios žaidynės ,,Jaunimas gali“. Jose mokiniai turi galimybę varžytis virtualiai komandinėse ir individualiose užduotyse ugdydami kūrybiškumą, komandinę dvasią, valią ir ryžtą, o svarbiausia – patirti puikių emocijų ir didinti pasitikėjimą savimi.
Į pirmąsias žaidynes Ariogaloje kartu su programos vadovu Arminu Vareika atvyko LNK sporto žurnalistė Asta Žukaitė. Ji papasakojo savo kelią tikslo link, profesinės veiklos privalumus ir trūkumus bei atsakė į mokinių užduotus klausimus. Trenerius Birutę Balžekienę ir Darių Gricių džiugino mokinių nusiteikimas ir sutelktumas atliekant užduotis. Susumavus dešimtyje vietovių vykusių žaidynių rezultatus, Ariogalos gimnazijos jaunimas užėmė III vietą, o tai garantavo dar vieną ,,Jaunimas gali“ programos koordinatorių vizitą ne tik su ,,SiTo“ picomis, bet ir su žaismingomis, sumanumo reikalaujančiomis užduotimis bei šaunia vakaro diskoteka su nepamirštamais įspūdžiais.
Darius Gricius