Projektas „Emocijų dėlionė“ – galimybė džiugiai ir turiningai leisti vasarą visiems vaikams

Siųsti Versija spausdinimui

Raseinių specialioji mokykla sėkmingai įgyvendino projektą „Emocijų dėlionė“, kuris suteikė nepakartojamų naujų patirčių mokyklos esamiems ir būsimiems ugdytiniams bei draugams. Dalyvaudami 5 dienų dieninėje stovykloje net 30 specia­liųjų ugdymosi poreikių turinčių vaikų turėjo unikalią galimybę kūrybiškai, nuotaikingai ir efektyviai praleisti vasaros savaitę. Projektas įgyvendintas Raseinių rajono savivaldybės biudžeto lėšomis, skirtomis Raseinių rajono savivaldybės bendrojo ugdymo ir formalųjį švietimą papildančio ugdymo mokyklų vaikų vasaros stovyklų projektams, socialinių partnerių ir mokyklos lėšomis.
Pirmąją dieną projekto dalyviai buvo kviečiami drąsiai smalsauti tyrinėjant Raseinių krašto istorijos muziejaus edukacines erdves, susipažįstant ir išbandant molio lipdymą. Vaikai su entuziazmu kūrė stovyklos šūkį, vėliavą, taisykles. Gamindami kaukes bandė perteikti įvairias emocijas, išplėšydami savo siluetą – atskleisti jausmus. Įvairiose lauko erdvėse slėpė laimės akmenėlius linkėdami, kad juos atrastų tie, kam trūksta juoko, šypsenų, sveikatos, draugų.
Antroji projekto diena kvietė pasitikėti ir padėti. Kokia emocijų ir nuotykių įvairovė! Kaip vaikams sekėsi? Nuostabiai! Žygis į Kalnų bendruomenės kvartalo parką, nuotaikingos rungtys, daug juoko, azarto ir gražios draugystės akimirkų. Padėdami vieni kitiems vaikai surado fantastišką lobį. Stengtis tikrai buvo verta! O koks smagumėlis, gaivumėlis besimaudant baseine! Už šią galimybę – didžiulė padėka Raseinių „Rotary“ klubui. Pasitikėti projekto dalyviai mokėsi ir pasimatyme su žirgais, nes dauguma vaikų pirmą kartą galėjo paliesti žirgą, atsisėsti ant jo nugaros, pavaišinti gardžia morka.
„Ačiū už šią dieną!“, „Ačiū už draugus!“, „Esu dėkingas, kad čia šiandien esu!“ – tokie nuostabūs padėkos žodžiai skriejo iš projekto dalyvių lūpų pildant spalvotus dėkingumo indus trečiąją dieną, kuri buvo pilna improvizacijos. Tai padėjo atrasti daug gražių dalykų, už kuriuos galima padėkoti. Kelyje į Kanopėnus netikėtas smarkus vasariškas lietus su žaibais ir trenksmais pakoregavo dienos maršrutą. Bet kaip puikiai viskas susidėliojo! Viešnagė Nemakščių Aštuonračio muziejuje – šimtai galimybių smalsauti. Ačiū Nemakščių Martyno Mažvydo gimnazijos direktorei Daliai Mačiulaitienei už draugišką priėmimą ir galimybę papietauti puikioje lauko klasėje. Neatsilaikę Sujainių tvenkinio žavesiui projekto dalyviai išbraidė pakrantę, ištyrinėjo poilsiavietę. Tądien Raseinių specialiosios mokyklos levandų alėjoje sugulė vaikų marginti akmenėliai, o aplink indėnų tipį nusileido daugybė spalvotų „žvaigždžių“. Renata Sungailaitė-Norkienė kiekvienam projekto dalyviui padėjo pasijusti žvaigžde, išmarginusi veidukus nuostabiais pasakų personažais.
Ketvirtąją dieną vaikai siekė atrasti ir suprasti, kad kiekviena diena dovanoja galybę atradimų, pajautimų, jei tik žvelgi į viską smalsiomis akimis. Basomis vaikai ir savanoriai kūrė džiugesio „geltonų plytų kelią“, lauko galeriją ant indėniško tipio papuošė vasariškos vaikų svajonės. Raseinių rajono savivaldybės Visuomenės sveikatos biuro edukatorės Ievos Čepliauskaitės lydimi vaikai bandė geriau pajausti savo kūną, nurimti, būti tik čia ir dabar. Padedant Raseinių krašto istorijos muziejaus muziejininkei Gintarei Norkienei į dangų pakilo skrajūnai aitvarai. Visi norintys galėjo nusipinti trispalves draugystės juostas, linkėdami šviesos, taikos, darnos ir pagarbos kiekvienam.
Paskutinę „Emocijų dėlionės“ detalę penktąją dieną projekto dalyviai vyko į pasimatymą su delfinais, keliavo basomis pajūrio smėliu ir perdavė karščiausius troškimus jūrai. Tyrinėdami aplinką vaikai drąsiai brido į Baltijos bangas padėdami šalia esančiam ir atvirai rodydami džiaugsmą, nuostabą, dėkingumą. Projekto dalyvių ir visos Raseinių specialiosios mokyklos bendruomenės vardu nuoširdžiai dėkojame UAB „Vairuojame.LT“ direktoriui Dariui Adomavičiui už skirtą autobusą projekto dalyviams nuvykti prie jūros ir už nuolat rodomą širdies kilnumą.
Iki ašarų graudina ne tik laime vaikų švytinčios akys, stiprūs apkabinimai, bet ir vaikų tėvelių dėkingumas – pagaliau ir mūsų vaikai patyrė, ką reiškia stovyklauti. Mums, kaip tėvams, tai labai svarbu. Ačiū projekto įgyvendinimo komandai. Ši patirtis mus visus paaugino. Nekantriai lauksime rugsėjo, kad galėtume apsikabinti, atrasti, augti kartu. Už pasaulio įvairovę! Už pagarbą kiekvieno unikalumui! Dėkojame kiekvienam savanoriui ir socialiniam partneriui, kurie padėjo šią vasarą pastatyti laimės pilis mūsų nuostabių vaikų širdyse.

Sandra Maslauskienė,
Raseinių specialiosios mokyklos direktorė

Komentarų nėra