Projektas gamtos prieglobstyje

Siųsti Versija spausdinimui

Birželio 7-ąją Raseinių specialiosios mokyklos bendrabutyje gyvenantys mokiniai kartu su auklėtojomis vyko į Dubysos regioninį parką vykdyti projekto „…Ir gražus gimtasis mūsų kraštas“, kurio tikslas – plėsti mokinių akiratį, įgyti žinių apie žymiausią rajono upę, jos apylinkes, grožėtis gamta, domėtis savo krašto istorija, stiprinti sveikatą. Auklėtoja Irena Pikšrienė pakvietė visus į Dubysos regioninio parko lankytojų centrą, kur įrengta originali ir moderni ekspozicija, pristatanti šio parko unikalumą bei vertybes. Pagrindinė ekspozicijos tema – apdainuota Dubysa. Maironio eilėmis „kaip puikūs slėniai sraunios Dubysos, miškais lyg rūtom kalnai žaliuoja“ padiktuota idėja – paversti ekspoziciją milžinišku upės slėniu su žydinčiomis pievomis, skrajojančiais drugeliais, vingiuojančia Dubysos upe – skatino mokinius aikčioti iš nuostabos. Vaikai noriai dėliojo dėliones apie pievų tipus, vaistinius augalus, klausėsi paukštelių, pievos gyventojų skleidžiamų garsų, sužinojo aplinkinių miestelių istoriją, piliakalnių legendas.
Grožėtis natūraliai nuostabia Dubysos gamta projekto vykdytojai persikėlė į Dvarviečių stovyklavietę. Gražioje pievelėje, auklėtojos Vilmos Vedauskienės pakviesti, visi paniro į jogos praktiką. Paskui kartu su auklėtoja Judita Olechnavičiene upės šlaituose ieškojo vaistažolių, mokėsi arbatos fermentavimo paslapčių, o išalkę skubėjo gaminti mėsainius. Kaip tai padaryti, paaiškino ir parodė auklėtoja Dalia Bartkevičienė.
Pasisotinus laukė auklėtojos Neringos Norvaišienės užduotis: gamtoje ieškoti spalvų, lavinti vaizduotę, pastabumą, o pačias gražiausias akimirkas užfiksuoti fotografijose.
Pilna įspūdžių diena liks mokinių prisiminimuose ilgai, nes jie praplėtė savo akiratį, patyrė daug teigiamų emocijų, būdami gryname ore stiprino sveikatą. Už smagų ir naudingą pasibuvimą Dvarviečių stovyklavietėje mokiniai ir auklėtojos nuoširdžiai dėkoja savininkei Jolantai Aukštakienei.

Vilma Vedauskienė,
Raseinių specialiosios mokyklos
auklėtojų metodinės grupės vadovė

Komentarų nėra