Projekto „Skambiai dainuoja Ilgižiai“ įgyvendinimas

Versija spausdinimui

Prasidėjus 2024 m. Lietuvos žemės ūkio ministerija (ŽŪM) paskelbė apie galimybę bendruomenėms teikti paraiškas pagal keletą veiklos sričių. VO Ilgižių krašto kaimų bendruomenė „Santaka“ pateikė paraišką kaimo bendruomenių veiklai remti konkursui pagal trečiąją veiklos sritį – renginių organizavimui. 2024 m. gegužės 31 d. iš Nacionalinės mokėjimo agentūros prie ŽŪM gavome patvirtinantį raštą Nr. BR6-225 apie gautą paramą kaimų bendruomenės projektui „Skambiai dainuoja Ilgižiai“ įgyvendinti. Prie projekto įgyvendinimo prisidėti piniginėmis lėšomis turėjo ir pati bendruomenė. Tačiau bendruomenė nėra pelno siekianti organizacija, nevykdo gamybos ir neturi savo lėšų, todėl paramos prašė ir gavo iš Raseinių rajono savivaldybės Kaimo plėtros programos.

Bendruomenė nusprendė ir birželio 1 d. suorganizavo tradicinę bendruomeniškumo šventę „Skambiai dainuoja Ilgižiai“, skirtą Lietuvos dainų šventės šimtmečiui paminėti. Šventėje skambėjo mažosios kanklininkės Miglės Leskauskaitės melodija, gitaros garsais džiugino Melita Paškevičiūtė, skambiai dainavo Ilgižių vaikų dienos centro vokalinis ansamblis bei Aistės Vaičekauskaitės ir Klaudijos Motiejūnaitės duetas. Viską išdainavo Raseinių rajono kultūros centro Gėluvoje moterų vokalinis ansamblis „Gėluvos gaida“, vadovaujamas Ritos Andriuškevičienės. Popietei užbaigti buvo pakviestas teminio renginio atlikėjas Liudas Mikalauskas. Renginyje mažųjų dalyvių užimtumui buvo pastatytas batutas, vyko animatorių edukacinė paslauga, pirktos priemonės scenai papuošti ir šventei organizuoti, būtinos įrangos bei priemonių nuoma ir maitinimo paslaugos. Visą popietę vyko vietos gyventojų gaminių ir dirbinių paroda-pardavimas.

Šventės pagrindinė tema – šiemet minimas Lietuvos dainų šventės šimtmetis. Galbūt mes nenuvyksime nei į Vilnių, nei į Kauną pažiūrėti ar sudalyvauti dainų šventėje, bet mes padarėme mažą dainų šventę Ilgižiuose. Dėkoju visiems prisidėjusiems ir padėjusiems pasiruošti, kad įvyktų tokia graži šventė. Bendruomenės didžiausias rūpestis – ją telkti bendruomeninės veiklos stiprinimo srityje, stengtis, kad ir toliau būtų tęsiamos kultūrinės tradicijos.
Esame labai dėkingi pagrindiniam šventės rėmėjui LR ŽŪM ir rėmėjai Raseinių rajono savivaldybės administracijai už finansavimą, už suteiktą galimybę puoselėti tradicijas. Ačiū visiems prisidėjusiems prie šios šventės surengimo ir visiems taip gausiai susirinkusiems į šventę.

Ana Šablauskienė,
Ilgižių kaimo bendruomenės „Santaka“ pirmininkė

Komentarų nėra