Pūstažandžių moliūgų virusas

Siųsti Versija spausdinimui

Džiugina ryškiaspalvės rudens gėlės, jau dairomės į klevus, laukdami jų paletės stebuklo. Turbūt rudeninės spalvų šventės laukimas paskatino Gytį Šulinską, regintį savo laukuose moliūgų brandą, padovanoti dalį jų Nemakščiams, prisidedant ir praturtinant rudeninę spalvų šventę pjaustinėtų moliūgų fiesta. Tegu gamtos subrandinti augalai, jų formos ir varsos kartu su žmogaus išmone ir darbu papuoš Nemakščių miestelio viešąsias erdves. Tokiam užmojui pritarė seniūnas Remigijus Laugalis, pasiųsdamas techniką ir darbuotojus atsivežti šitą turtą. Kultūrinių renginių organizatorė Lina Andrulienė kreipėsi į Nemakščių Martyno Mažvydo gimnazijos direktorę Dalią Mačiulaitienę su prašymu prisidėti prie idėjos įgyvendinimo – pūstažandžius moliūgėlius įkurdinti viešosiose miestelio erdvėse.
Su direktorės pritarimu, pagrindiniais idėjos įgyvendintojais sutiko būti gimnazijos dailės ir technologijų mokytojai Irena Kliknienė ir Vytautas Andriuška su 5–12 klasių mokiniais. Jaunuomenė pajuto tikrą azartą: rikiuojasi vienas už kitą įdomesni darbai, kai kurie berniukai net sugalvojo, kokiu įrankiu pakeisti drožybai naudojamą peiliuką. Jaunesnių klasių vaikai ima mažesnius moliūgus, o vyresnieji įkūnija savo fantazijas rinkdamiesi pačius didžiausius. Rodo vieni kitiems savo darbus, džiaugiasi labiausiai pavykusiais. Juokaujama, kad visą mokyklą apėmė moliūgų virusas. O juk ir šitų kūrinėlių ,,apgyvendinimas“ miestelio erdvėse bus įdomi, pirmąkart tokiu mastu išbandoma veikla.
Taigi idėja moliūgų derliaus drožiniais dabinti miestelį ir prisidėti prie rudens spalvų fiestos gražiai buvo priimta ir nuvilnijo lyg vandens ratilai per daugelio žmonių mintis ir veiksmą. Gimnazistų darbeliais papuoštos erdvės žadina kūrybinį džiaugsmą, pasigėrėjimą idėja, nuėjusia būtiną kelią nuo minties blyksnio iki jos realizavimo, tapsmo matomu, apčiuopiamu, turinčiu estetinį poveikį objektu.
Lina Andrulienė

Komentarų nėra