Raganaitės puota lopšelyje-darželyje „Saulutė“

Siųsti Versija spausdinimui

Nors Helovynas nėra sava šventė, tačiau su metais ji vis labiau populiarėja mūsų šalyje. Spalio 28–29 dienomis Raseinių lopšelyje-darželyje „Saulutė“ tvyrojo tikra helovyniška dvasia, vyko puota. Ir ne bet kokia, o raganaitės puota. Vaikai su nekantrumu laukė šios šventės. Pasiruošimas jai prasidėjo gerokai prieš šventės pradžią: reikėjo įsigyti, pasigaminti kostiumus ir kaukes, skaptuoti ir dekoruoti moliūgus, gaminti helovyniškas dekoracijas. Džiaugiamės, kad šiemet įsitraukė ir daug tėvelių, jie kartu su vaikučiais skaptavo ir dekoravo įvairaus dydžio moliūgus ir jais papuošė darželio lauko bei grupių aplinką. Šventinę erdvę papuošė pagrindinis šventės personažas raganaitė Vinė, akcentu tapo ne kas kita kaip ryškiaspalvės panelės Moliūgėlės ir mokytojų rankomis pagaminti du gigantiški vorai.
Ypatingo žavesio šventinei erdvei suteikė įvairiaspalvės lemputės ir salėje esanti prieblanda. Ši neįprasta, apgaubta mistikos aplinka vaikus tiesiog užbūrė. Kad šventė būtų ne tik graži, bet ir linksma, raganaitė Vinė surengė tikrą pašėlusią raganaitės puotą, joje netilo muzika ir skardus vaikų juokas. Į ją buvo pakviesti visi darželio vaikučiai, net ir patys mažiausi. Helovyno kaukėmis ir apranga pasipuošusių vaikų ir grupės darbuotojų laukė tikros linksmybės: skraidymas ant išmaniųjų raganos šluotų, pažintis su raganos augintine nuodingąja gyvatėle, pašėlusi, tranki diskoteka, magija ir burtai, pranašystės, stebuklingo burtažodžio galia ir juokingi gąsdinimai. Visa ši šventė lyg mini spektaklis, kuris skatino vaikus reikštis kūrybiškai, „išlaisvinti“ save, audringai pašėlti su draugais ir raganaite Vine. Vaikai turėjo galimybę pabūti savo pasirinktu personažu, perteikti jam būdingas emocijas ir veiksmus. Nuo vaikų neatsiliko ir kūrybingos auklėtojos, pasipuošusios aksesuarais Helovyno tema jos įsiliejo į šventės šurmulį.
Stebint išskaptuotų moliūgų švieseles ankstyvo ryto ir vakaro tamsoje, pasipuošusius vaikus, darbuotojus, jų emocijas ir šypsenas, darosi akivaizdu, kad šią šventę įtrauksime į mūsų darželio renginių planą. Džiaugiamės, kad dvi dienas vaikai mus linksmino savo kostiumais ir kaukėmis, salėje netilo skardus juokas ir krykštavimas, visiems buvo pašėlusiai linksma. Paminėdami kultūrų skirtumus tarp įvairių tautų, praturtiname kultūrinį akiratį!
Renata Norkienė,
lopšelio-darželio „Saulutė“
kūno kultūros pedagogė

Komentarų nėra