Raidės ir žaidimai Ariogalos lopšelyje-darželyje

Siųsti Versija spausdinimui

Ariogalos lopšelyje-darželyje birželio 3 d. logopedė Rūta Mačiūnaitė organizavo kalbos viktoriną „Raidės ir žaidimai“. Joje dalyvavo priešmokyklinio amžiaus vaikai ir jų mokytojos Edita Gedgaudienė, Vijolė Lileikienė.
Viktorinos pradžioje dalyviai susipažino su elgesio ir viktorinos taisyklėmis. „Nykštukų“ ir „Kiškučių“ komandos atsinešė savo simbolį, sutartinai skandavo prisistatymo šūkius. Vaikai pademonstravo, kaip moka sudaryti apibendrinamąsias sąvokas, kaip sekasi parinkti prielinksnius, priešingos reikšmės žodžius, nustatyti pirmą žodžio garsą, žaidimo metu įvardinti, kokį aplinkos garsą girdi, ir žaidė žaidimą „Alias“. Lietuviškos abėcėlės raidėmis išpuoštoje salėje priešmokyklinukams labai patiko ieškoti pasislėpusių raidžių, pasakyti pavadinimus ir iš jų sugalvoti žodžius. Viktorinos metu vyravo pozityvi atmosfera, vaikai drąsiai ir noriai atsakinėjo, su nekantrumu laukė naujų užduočių.
Renginyje dalyvavo komisija (Jurgita Drapanauskienė, Danutė Zaksienė), ji teigiamai įvertino abiejų komandų užduočių atlikimą, stebėjosi vaikų sumanumu, elgesio ir taisyklių laikymusi ir nusprendė, kad abi komandos yra vertos nugalėtojų vardo. Logopedė visiems viktorinoje dalyvavusiems vaikams įteikė diplomus ir dovanas, o pedagogams – padėkas.
Viktorinoje vaikai ne tik smagiai leido laiką, mokėsi dirbti komandoje, bet ir įtvirtino kalbines žinias. Tikiuosi, kad ši viktorina, sukėlusi ir vaikų, ir pedagogų susidomėjimą, buvo prasminga, naudinga ir turės tęstinumą ateityje.
Rūta Mačiūnaitė,
Ariogalos lopšelio-darželio logopedė

Komentarų nėra