Raseiniškių laimėjimai tarptautiniame konkurse

Siųsti Versija spausdinimui

Tarptautinė virtuali mokinių kūrybinių darbų paroda-konkursas „Miško dvasia. Medžiai“, organizuota Šiaulių menų mokyklos dailės studijos mokytojos Jolitos Udrienės ir koordinuota projektų administratorės Vilmos Ptašinskienės, sulaukė rekordinio dalyvių skaičiaus – 569 mokinių darbų.
Pasakose, mituose ir sakmėse randame atgarsį tų laikų, kai su gamta nenutraukę ryšių mūsų protėviai senus medžius garbino kaip protingas, iškilias, garbingas, dieviškas būtybes. Legendose pasakojama, kad medžiuose ir miškuose gyvena subtiliosios būtybės elfai, kurių kiekvienas turi savo medį ir yra su juo susietas.
Miško dvasią piešė ir Raseinių rajono kultūros centro dailės studijos vaikai. Šiame konkurse jiems labai pasisekė. Augustė Danieliūtė tapo I vietos laimėtoja 7–10 metų amžiaus grupėje. Estera Germanavičiūtė 11–14 metų amžiaus grupėje užėmė III vietą. Nominacijas gavo Elzė Lukoševičiūtė (už temos atitikimą ir originalumą), Liepa Juškaitė (už spalvų žaismingumą), Meida Ramonaitė (už grafinį išpildymą ir estetinį vaizdą), Orinta Masiulytė (už savitą stilistiką ir įdomią temos interpretaciją).
Džiaugiuosi konkurso laureatų pasiekimais, nes jie puikiai pastebėjo paslaptingą miško grožį ir kaip šiuolaikinis žmogus susikalba su miško dvasia.

Dalia Rapalytė, Raseinių rajono kultūros centro dailės studijos vadovė

Komentarų nėra