Raseiniškius išgąsdino mokestis už lietų

Siųsti Versija spausdinimui

Albinas STAKAUSKAS

„Alio, Raseiniams“ paskambino miesto gyventojas ir susirūpinusiu balsu pranešė, jog Vilkupio kvartale „Raseinių vandenų“ kontrolieriai matuoja individualių namų stogų plotą ir aiškina, kad tiems namų ūkiams, kurių lietvamzdžiai nuvesti į nuotekų kanalizaciją, bus uždėti papildomi mokesčiai. Žmogus sunerimęs klausė, kokiu pagrindu šiuos mokesčius žadama rinkti. „Pavyzdžiui, žiemą nuo stogo tas vanduo nepatenka į nuotekų sistemą. Jie informavo, kad mokestis už 100 kv. m stogą bus apie 6 litus. Mums įdomu, už ką reikės mokėti. Neteko girdėti, kad kituose rajonuose būtų toks mokestis. Ar čia teisybė, ar prisigalvojo? Tai greitai ir už orą reikės mokėti. Pensininkams ir maži pinigai yra pinigai“, – bėdojo raseiniškis.   

Žurnalistas kreipėsi į UAB „Raseinių vandenys“ direktorių Raimedą Viršilą ir paprašė pakomentuoti situaciją. Įmonės vadovas patvirtino, kad tokie mokesčiai bus skaičiuojami tiems individualių namų savininkams, nuo kurių namų lietaus vandenys patenka į „Raseinių vandenų“ nuotekų tinklus. Namų gyventojų, kurių paviršiniai vandenys nuvesti į drenažą, tai neliečia.  Pasirodo, kad dar 2004 m. buvo priimtas Savivaldybės tarybos sprendimas „Dėl paviršinių (lietaus) nuotekų, patenkančių į nuotekų valyklą Raseinių m. surinkimo ir valymo išlaidų tarifo tvirtinimo“. Šiuo norminiu aktu buvo priimti nuotekų valymo išlaidų tarifai ir įmonė įpareigota sudaryti sutartis su visais fiziniais ir juridiniais asmenimis šioms paslaugoms teikti, kurių paviršiniai vandenys patenka į minėtas sistemas. Pasak direktoriaus, anksčiau ar vėliau visa tai reikėjo sutvarkyti. Lietaus vandenys nuo individualių namų, patenkantys į įmonės tinklus, sukelia papildomų nuostolių – išplauna valymo įrenginių bakterijas, apkrauna mechanizmus papildomu darbu, verčia eikvoti daugiau elektros energijos ir panašiai. Na, o tai, kad vieni vartotojai moka mokesčius, o kiti, savavališkai prisijungę nuotekas, nemoka, nėra sąžininga. Šiuo metu baigiama patikrinti, kurie Raseinių miesto individualių namų gyventojai yra prisijungę prie centralizuotos nuotekų sistemos. Tai nesunkiai nustatoma hidrodinaminėmis mašinomis.    

Abonentinės tarnybos vadovas Darius Budzinauskas paaiškino, kad lietaus nuotekų kiekis bus apskaičiuojamas pagal formulę, kurioje yra įvertintas vidutinis metinis kritulių kiekis pagal Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos duomenis. Taigi, kai kuriems vartotojams gaunamose „Raseinių vandenų“ sąskaitose atsiras papildoma
eilutė. Tiesa, paviršinių nuotekų mokestis minimalus – 2,70 Lt surinkimas ir valymas už 1 kub. m. Nuo 100 kv. m stogo, kaip jau minėta, kaina sieks apie 6 Lt. Galiojantis Savivaldybės tarybos sprendimas kol kas nenumato šios tvarkos taikyti daugiabučių namų gyventojams.

7 Komentarai

 1. Gyventojas

  2011-11-17 17:48

  Argi taip sunku pastatyti skaitliuką Norvelitoj nuotekoms skaičiuoti. Ar tai sąžininga? Ir būtų pinigų kaip vandens….Susimokėk viršininke už žalias korteles ( sako vizitines) arba atsiųsk akinus +7 arba lupą.

 2. Afonia

  2011-11-18 16:10

  Pritariu Gyventojui. Nuo ko daugiau nulupti mokesčius, tik nuo paprasto žmogaus.

 3. vytas

  2011-11-18 23:46

  Pritariu Gyventojui 100 procentų.Prieš savaitę į Norvelitą klojo kažkokius vamzdžius nuo miesto valymo įrengimų. Tai gal tas didelis bosas galėtų paaiškint ar čia už mokesčių mokėtojų pinigus ar iš savo kasos apmokėjo darbus.

 4. atsakymas

  2011-11-19 15:17

  Raseinių vandenys boso nuosavybė. Ką noriu tą darau.

 5. www

  2013-08-26 11:17

  nėra viskas taip blogai juk :)

 6. info

  2013-08-29 15:27

  Aš irgi taip manau :)

 7. xxx

  2015-11-26 22:16

  jus tik verkt temokat? imkites veiksmu!