Raseinių atviras jaunimo centras atviras pokyčiams ir naujoms veikloms

Siųsti Versija spausdinimui

Ar žinote, ką veikia jaunimas? Tikriausiai ne vienam yra tekę lankytis Raseinių jaunimo centre, kai yra rodomi filmai, tačiau tarp raseiniškių AJE sale vadinama vieta yra kur kas daugiau nei paprasta renginių ar filmų rodymo vieta. Šioje salėje nuo antradienio iki šeštadienio verda aktyvus jaunų žmonių gyvenimas.
Šis dar 2015 metais įkurtas pavadinimus keitęs, nuo šių metų vasario 1 d. Raseinių rajono švietimo pagalbos tarnybos atviru jaunimu centru (Raseinių AJC) tapęs centras kasmet sulaukia vis daugiau lankytojų. Pagal 2019 metų statistiką, bendras lankytojų skaičius per II–IV ketvirčius – 3 587 (unikalių lankytojų skaičius – 393) jauni žmonės.
Raseinių AJC tikslas – didinti 14–29 metų amžiaus asmenų užimtumą vykdant veiklas, skirtas sudaryti sąlygas jaunam žmogui įsitraukti į asmeninę, profesinę, visuomeninę veiklą bei plėtoti ir ugdyti kompetencijas (asmenines, socialines, profesines, edukacines) vadovaujantis atvirojo darbo su jaunimu principais.
Jaunimo užimtumo problemas spręsti perdavus Raseinių rajono švietimo pagalbos tarnybai, jaunuoliai džiaugiasi, kad užimtumo veiklos ne tik nesustojo, bet ir pasipildė naujomis užimtumo formomis. Kiekvieną penktadienį organizuojami bendri lankytojų ir darbuotojų susirinkimai, jų metu abi pusės išsako savo norus, pasiūlymus. Artimiausiu metu planuojama pasitvirtinti metinį veiklų planą, pagal kurį bus kryptingai dirbama įtraukiant jaunuolius į savanorišką veiklą. Rengiamasi organizuoti protmūšius, susitikimus su įdomiais Lietuvos žmonėmis, pradės veikti menų, amatų ir kitų užsiėmimų dirbtuvės. Taip pat planuojama stiprinti bendradarbiavimą su kitų rajonų atvirais jaunimo centrais, kartu dalyvauti sportinėse ir projektinėse veiklose.
Veidą keičia ir įstaigos patalpos – perdažyta laiptinė, atliktas generalinis patalpų valymas, kiti būtini kosmetinio remonto darbai. Šiuo metu įrengiamos priešgaisrinės saugos sistemos, papildomos lankytojų ir darbuotojų saugumą užtikrinančios priemonės.
Nors Atviras jaunimo centras Raseinių rajono švietimo pagalbos tarnybos rankose dar tik mėnesį, centro lankytojai jau spėjo sudalyvauti pojūčių teatro „Aš tavęs nevirškinu“ programoje, per kurią jaunuoliai susipažino su kitokiu virškinamojo trakto veikimu – jaunimas patyrė kelionę, kuria energija iš maisto patenka į žmogaus kūną, patys ją kurdami kūnais ir vienas kitam padėdami. Visa tai menininkės pateikė per vieno paauglio istoriją, ypatingą dėmesį suteikdamos emocinei būsenai. Per Užgavėnes centro lankytojus aplankė Raseinių trečiojo amžiaus universiteto (Raseinių TAU) studentės, jos vaišino pačių iškeptais blynais. Tai buvo viena pirmų jaunuolių ir Raseinių TAU pažinčių, jas bus siekiama plėtoti ateityje organizuojant bendrus renginius.
Kaip ir anksčiau, Raseinių AJC besilankantys jaunuoliai, iškilus gyvenimiškų ar emocinių sunkumų, gali kreiptis į jaunimo darbuotoją, tačiau nuo vasario 1-osios Raseinių rajono švietimo pagalbos tarnyba sudarė sąlygas jaunuoliams kreiptis į profesionalų psichologą nemokamos konsultacijos.
Vasario pabaigoje Raseinių AJC lankytojai buvo supažindinti su atnaujintomis taisyklėmis, apibrėžiančiomis ne tik lankytojų ir darbuotojų teises, bet ir pa­reigas, kurių nesilaikant numatyta tam tikra atsakomybė.
Kovo 27 dieną AJC lankytojos kviečiamos į vakarą, skirtą tik merginoms, kuriame kalbėsis joms aktualiomis temomis, bendraus su psichologe Justina Zelionkaite-Dambrauskiene.
Pasitikdamas Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo 30-metį, centro jaunimas ėmėsi iniciatyvos – kovo 10 d. 19 val. Raseinių AJC salėje organizuojama „Laisvės diskoteka“ jaunimui, joje jauni žmonės bus kviečiami švęsti laisvę kartu!

Raseinių rajono švietimo
pagalbos tarnyba
V. Grybo g. 33, Raseiniai
Tel. (8 428)  51 571
El. paštas  info@rspt.lt

Komentarų nėra