Raseinių kraštas pristatytas tarptautinėje turizmo parodoje „Adventur 2022“

Siųsti Versija spausdinimui

Sausio 28–30 d. „Litexpo“ pa­rodų rūmuose po metų pertraukos vyko tarptautinė turizmo paroda „Adventur 2022“. Nors pandemija dar nesibaigė, turizmo sektorius po truputį prisitaiko ir palengvėjimas turizmo rinkoje tikrai jaučiamas. Parodoje susirinko keliautojai, kelionių organizatoriai ir kiti turizmo specialistai. Šių metų turizmo mugės kryptis – tvaraus, atsakingo ir prieinamo turizmo vystymas. „Keliaukime vėl!“ – tokiu šūkiu dalyvius pasitiko parodos rengėjai.
Jau daug metų turizmo paroda dalijasi keliavimo ir kelionių patirtimis, kviečia į diskusijas ir pokalbius su žinomais keliautojais ir žmonėmis, kuriems kelionės yra tapusios gyvenimo būdu. Pirmasis renginys „Turizmo forumas 2022“ vyko „Adventur 2022“ parodos išvakarėse, sausio 27-ąją. Vienoje iš diskusijų „Lietuva turistiniame žemėlapyje šiandien ir ateityje“ dalyvavo ir VšĮ „Atrask Raseinius“ vadovas Arnas Zmitra. Čia kartu su kitais vietinio turizmo profesionalais dalinosi mintimis apie tai, kaip šiais iššūkių kupinais metais keliautojai atranda netradicinių vietinių kelionių krypčių ir tikslų, apie piligrimystės idėjos vystymą ir svarbą, pasikeitusią keliautojų elgseną.
Kaip ir kasmet, parodos dalyviai buvo išskirti į dvi temines grupes – „Keliauk Lietuvoje“ ir „Atrask pasaulį“. Pirmoje grupėje su kolegomis iš kitų turizmo informacijos centrų Raseinių rajoną pristatė ir VšĮ „Atrask Raseinius“ komanda. Kauno regiono stende drauge su Kėdainiais ir Jonava Raseinių kraštą iš karto buvo galima pažinti iš Šiluvos bazilikos vaizdo. Čia pristatytas ir naujasis leidinys „Malonių kelias“, iš spaustuvės iškeliavęs lietuvių ir anglų kalbomis prieš pat parodą. Tai Raseinių, Kelmės ir Šiaulių rajonų bei Šiaulių miesto savivaldybių bendradarbiavimo rezultatas, apimantis visų keturių savivaldybių teritorijose esančius pagrindinius religinius objektus bei bendru maršrutu sujungiantis Šiluvą ir Kryžių kalną. Dar viena naujovė į Raseinių kraštą susiruošusiems keliautojams – „Nemakščiai mažoji Lietuvos kultūros sostinė 2022“. Visus metus miestelis stebins turistus ir vietos gyventojus ypatinga kultūrinių renginių gausa. Jau Vasario 16-ąją visų laukia iškilmingas atidarymo renginys Nemakščiuose, jo metu skambės pramoginės retro muzikos koncertas „O buvo taip…“
Turbūt patys įspūdingiausi ciklo renginiai laukia liepą – tradicinė Karaliaus Mindaugo karūnavimo diena Molavėnuose ir „Bažnyčių naktys“, šia proga atkeliavusios ir į vakarinį rajono pakraštį.
Be šių naujovių stendo, lankytojai taip pat aktyviai domėjosi Dubysos regioninio parko lankymo galimybėmis ir naujovėmis.
„Iš savo patirties matome, kad pandeminiu laikotarpiu keliautojai iš naujo atrado Lietuvą, lankė ne tik jau anksčiau pamėgtas ir žinomas vietoves, tačiau atrado ir naujų kelionių krypčių. Na, o tikėdamiesi, kad ši pasaulinės pandemijos situacija netrukus pasikeis, laukiame turistų ir iš kitų šalių sugrįžimo. Dėl to tęsime darbus piligriminio turizmo srityje, stengsimės prisidėti gerinant turizmo infrastruktūrą, didinsime Raseinių krašto kaip puikios kelionių krypties vardą“, – sako VšĮ „Atrask Raseinius“ vadovas A. Zmitra.
Su tokiomis viltimis ir siekiais išvykome iš „Adventur 2022“ ir po truputį žengiame į naują turizmo sezoną.

VšĮ „Atrask Raseinius“
informacija

Komentarų nėra