Raseinių meno mokyklos dailės klasės mokiniai kuria ir laimi

[1]Raseinių meno mokykloje šiais mokslo metais suformuota 1 dailės klasė. Vaikų amžius svyruoja nuo 7 iki 14 metų. Į užsiėmimus susirinkę mokiniai kuria noriai, jiems viskas nauja ir įdomu, todėl nesunku vaikus paskatinti dalyvauti įvairiuose konkursuose.
Vasario mėnesį 1 dailės klasės mokiniai ėmėsi iniciatyvos ir pamokoje kūrė statulėlę, skirtą Šv. Kazimiero dienai paminėti. Skulptūros pamokose mokiniai dažnai naudoja netradicines priemones. Gal tai ir lėmė, kad iš indų plovimo kempinėlių pagamintos statulėlės autorius tapo prizininku.
1 dailės klasės mokinys Jonas Tamašauskis (8 m.), sukūręs statutėlę iš kempinėlių, dalyvavo Kaziuko mugėje Vilniuje ir buvo apdovanotas specialiuoju prizu.
Raseinių meno mokyklos mokiniai taip pat dalyvavo II respublikiniame moksleivių ekslibriso konkurse „Keturios mūzos“, skirtame Jonavos Janinos Miščiukaitės meno mokyklos 55 m. sukakčiai paminėti. Jame 1 dailės klasės mokinė Elena Baltrušaitytė (13 m.) savo amžiaus grupėje užėmė 2 vietą.
Mokiniai dažnai skatinami kurti gilinantis į visuomenės problemas ir aktualijas. 2020 m. paskelbti Augalų sveikatos metais, todėl 1 ir 4 dailės klasės mokiniai piešė tema „Augalų kenkėjai nesnaudžia“. Džiugu, kad vaikų piešiniai pakliuvo į Lietuvos augalų apsaugos asociacijos išleistą leidinį. Leidinukus atminčiai gavo ir kiekvienas piešinio autorius.
Mokiniams kurti smagu, ypač kai juos įvertina, tai teikia daugiau pasitikėjimo ir skatina saviraišką.
Gina Kozikienė,
Raseinių meno mokyklos dailės mokytoja