Raseinių miestas sušvito kalėdinėmis spalvomis

Siųsti Versija spausdinimui

Pandemijai keičiant mūsų gyvenimo įpročius, nuostabioji miesto eglutė įsižiebė kitaip nei iki šiol – gyventojai pakviesti šventę stebėti virtualiai.
Kaip kiekvienais metais, taip ir šiemet, gruodžio 8-ąją papuošta ir įžiebta Raseinių miesto Kalėdų eglutė sustiprino gyventojų artėjančių švenčių laukimo jausmą. Šie metai kitokie – dėl pandemijos ir karantino žmonėms daugeliu dalykų tenka mėgautis iš namų, tačiau Raseinių rajono kultūros centras pasistengė, šiam renginiui pradėjo ruoštis jau rudenį ir žiūrovams padovanojo įspūdingą šventinį pasirodymą.
Džiaugiamės, kad suteikiame galimybę žmonėms pajusti šventinę nuotaiką ir jaukią atmosferą, įkvepiame pozityvumo ir optimizmo. Anot renginio režisierės Laimonos Liauškienės, nors šventė vyko virtualioje erdvėje, tačiau originalumu ir kokybe pranoko kai kuriuos praėjusių metų eglutės įžiebimo momentus.
Šių metų kalėdinės šventės kūrybinė komanda – vaizdo operatorius, montažo režisierius Domas Gudaitis, dailininkė Renata Lauraitytė, studijos scenos apipavidalintoja Daiva Razienė, garso režisierius Raimundas Tarvydas, šviesų operatorius Nerijus Guntarskis, garso operatorius Domantas Valinčius, šokių kolektyvo „Nuotaika“ vadovė Aušra Jukilaitienė, dainavimo studijos vadovė Toma Augustanavičienė, grimuotoja Aurelija Žalabinienė – nors ir dirbdami labai nepatogiomis sąlygomis, sugebėjo raseiniškiams padovanoti netradicinę, spalvingą, gera nuotaika ir jaukumu spinduliuojančią šventę. Tiesioginėje transliacijoje dalyvavo talentingi atlikėjai Inga Šatkauskienė, Edgaras Juška, Justas Dargevičius, Andriejus Radčenko, Giedrius Radčenko, Vaida Aputytė, Adrija Šatkauskaitė, Elijus Švitinskas, Kristijonas Kilčauskas, Gabija Arlauskaitė ir Darius Bagdonas. Renginio vedėjai Jolanta Šimaitienė, Gražvydas Jegnoras, Gerda Burneikaitė ir Romena Godelytė-Irkmonienė kvietė nenusiminti ir pasidžiaugti mus supančiais pozityviais dalykais.
Renginio, kurį transliavo IĮ „Rastelevizija“, tiesioginė transliacija sulaukė apie tūkstančio žiūrovų susidomėjimo ir toliau didina peržiūras interneto platformoje. Tai įrodo, kad visuomenė nepamiršta bendruomeniškumo, domisi savo krašto kultūriniu gyvenimu, pasiilgsta kūrybiškų ir įdomių projektų. Šventės metu mažieji miesto gyventojai galėjo išvysti Kalėdų Senelį – jis prie eglutės atvažiavo įspūdingu žėrinčiu motociklu. Ilgai lauktas svečias kaip visuomet buvo puikiai nusiteikęs, linkėjo išlikti sveikiems, mylėti, saugoti vieni kitus ir, pasitelkęs tradicinį burtažodį, įžiebė Raseinių miesto kalėdinę eglutę. Miestas sušvito jaukiomis, šiltomis spalvomis ir ryškiomis kalėdinėmis dekoracijomis.
Miesto vaikučius raginame būti aktyvius ir parašius laišką su savo slapčiausiais troškimais nunešti jį į kalėdinį paštą, kurį rasite šalia miesto žaliaskarės. Negali žinoti, galbūt jūsų norai išsipildys, juk Kalėdos – stebuklų metas. Taip pat džiaugiamės, kad Raseiniai vėl sugrįžo prie senų tradicijų – miesto širdyje spinduliuoja tikra eglutė, o ją padovanojo jauna mūsų krašto šeima Odeta ir Karolis Greičiai.

Gerda Burneikaitė,
Vytauto Didžiojo universiteto kūrybinių
industrijų studentė

Komentarų nėra