Raseinių rajone – nauja skaitmeninė kapinių sistema

Siųsti Versija spausdinimui

Raseinių rajono savivaldybės administracija pristato ilgai lauktą kapinių skaitmeninimo projektą. Nuo šiol surasti artimųjų kapavietes bus žymiai lengviau. Iš viso suskaitmeninta 10 kapinių, esančių Raseinių ir Ariogalos miestuose bei Viduklės ir Šiluvos seniūnijose. Ši paslauga skirta ne tik kapinių prižiūrėtojams, bet ir visiems gyventojams, o ypač aktuali žmonėms, negyvenantiems Raseinių rajone ar seniai lankiusiems artimųjų kapus.
Kapinių informacijos ir duomenų valdymo sistemoje pateikiama informacija apie Raseinių rajono savivaldybės kapines ir jose palaidotus asmenis. Informacija nuolat pildoma ir tikslinama.
Norint surasti Raseinių rajono savivaldybėje palaidotą asmenį, paieškos laukelyje reikia įvesti asmens vardo ar pavardės fragmentą ir pasirinkti tinkamą variantą iš pasiūlyto sąrašo. Sistema parodys tikslią kapavietės vietą, o paspaudus žemėlapyje ant kapo paminklo, bus galima peržiūrėti kapo nuotrauką. Žemėlapyje galima naudotis spausdinimo, braižymo ir matavimo įrankiais.
Taip pat per šią sistemą organizuojama kapaviečių suteikimo ir velionių palaidojimo tvarka. Su šia programa dirbti apmokyti visų keturių seniūnijų darbuotojai.
Visa informacija valdoma skaitmeniniame GIS žemėlapyje. Norintys pasinaudoti paslauga, turėtų apsilankyti interneto svetainėje www.raseiniai.lt.
Rangovas – UAB „Hnit-Baltic“. Didelį darbą atliko Raseinių ir Ariogalos miestų bei Šiluvos ir Viduklės seniūnijų atstovai, kurie rinko duomenis kapinių skaitmeninei sistemai.

Komentarų nėra