Raseinių TAU studentės festivalyje „Adriatic Zadar Open 2024“

Versija spausdinimui

Birželio 12–14 d. Kroatijos miestuose Zadare ir Starigrad Paklenicoje vyko 8-asis Tarptautinis įvairių stilių šokių bei vokalinių grupių festivalis-konkursas „Adriatic Zadar Open 2024“, jame dalyvavo Raseinių Trečiojo amžiaus universiteto (TAU) linijinių šokių grupė „Raseika“, vadovaujama Valdonės Balčaitienės. Raseinių rajono švietimo pagalbos tarnyba, „Raseikos“ šokėjos nuoširdžiai dėkoja Savivaldybės vadovams: merui Arvydui Nekrošiui, vicemerams Mingaudui Tamaliūnui, Jonui Vazgiui, administracijos direktoriui Kęstučiui Užemeckui, kurie palaikė šią senjorų iniciatyvą ir sudarė galimybes nuvykti į festivalį.
Kelionė autobusu į vieną pusę truko dvi dienas, tačiau jos visai neprailgo. Per šį laiko tarpą „peršokta“ dalis Europos: Lenkija, Čekija, Slovakija, Vengrija ir apsistota Kroatijoje.
Festivalio-konkurso dalyvių amžius – nuo vaikų (4–7 metų) iki senjorų. Kolektyvai buvo suskirstyti pagal amžiaus grupes, o per bendrus koncertus buvo nuostabu matyti vienu metu šokančius vaikus, jaunimą ir senjorus, besidžiaugiančius, palaikančius vieni kitus. Puikią festivalio nuotaiką palaikė ir vietinių gyventojų ovacijos, aplodismentai, emocingi komplimentai. Didžioji dalis kolektyvų atvyko iš įvairių Lietuvos miestų, kolektyvas iš Jungtinės Karalystės dalyvavo virtualiai, be abejo, pasirodė ir vietiniai šokėjai.
Birželio 12-oji buvo sklidina jaudulio ir nerimo, nes tą dieną reikėjo dalyvauti konkurse Zadaro miesto teatro scenoje. Konkursinius pasirodymus vertino kroatų choreografų komisija, kuriai vadovavo Zadaro muzikos ir šokių akademijos profesorė Sanja Petrovski. Tarp šešiolikos konkurse dalyvavusių kolektyvų geriausiu buvo pripažintas ir Grand Prix apdovanotas Vilniaus Medardo Čoboto TAU šokių kolektyvas „Nonna Dance“, vadovaujamas Valerijos Stričkienės. Raseinių TAU linijinių šokių grupė „Raseika“ iškovojo garbingą antrąją vietą. Visi dalyviai spalvinga eisena patraukė į vieną seniausių Zadaro miesto Forumo aikštę, joje vyko koncertas ir konkurso dalyvių apdovanojimai. Pažiūrėti į atvykusius šokėjus gausiai susirinko vietos gyventojai. Čia dalyvavo ir festivalio dalyvius pasveikino Lietuvos ambasados Kroatijoje pirmoji sekretorė Giedrė Šidagytė-Gudaitienė. Ji priminė kultūrinius ryšius tarp dviejų šalių stiprinančius renginius, paminėjo ir aštuntą kartą rengiamą šokių festivalį, kuriame jau dalyvavo per 2 tūkstančius Lietuvos šokėjų. Šis festivalis į Kroatiją atnešė ne tik šimtmetį švenčiančios Lietuvos dainų šventės nuotaiką, bet ir Lietuvos kultūros dalelę.
Penktadienį Starigrad Paklenica miesto aikštėje surengtas festivalio dalyvių iš Lietuvos koncertas. Sveikindama festivalio dalyvius ir miesto gyventojams pristatydama dalelę Lietuvos, Marija Koič sakė, kad artimiau pažindami kitų šalių kultūrą ir žmones mes darome pasaulį geresnį. „Kroatijoje Lietuvą myli,“ – teigė M. Koič. Marija yra lietuvaitės, ištekėjusios už kroato ir ilgus metus buvusios Lietuvos garbės konsule Kroatijoje, dukra. Po mamos mirties ji perėmė šias pareigas ir dabar mielai rūpinasi turistais iš Lietuvos. Pasirodymas ant Adrijos jūros kranto, vakaro saulei tiesiant aukso taką, o jūrai akompanuojant švelniu bangavimu – nepamirštamas. Šventės finale į vieną būrį suėję visi festivalio dalyviai į šokio sūkurį įtraukė ir drąsesnius žiūrovus.
Neišdildomų įspūdžių „Raseikos“ šokėjoms paliko ir kultūrinė programa: plaukimas laivu į vieną iš Zadaro salų, ekskursija su gide Marija po Zadaro senamiestį ir nepamirštamas Plitvicų ežerų parkas, kurį aplankėme pakeliui namo.

Valdonė Balčaitienė,
Raseinių rajono švietimo pagalbos
tarnybos metodininkė, „Raseikos“ vadovė

Komentarų nėra