Raseiniuose – rajono žemdirbių šventė „Derliaus kraitė“

[1]Lapkričio 5-ąją vyko rajono žemdirbių šventė „Derliaus kraitė“. Renginyje Raseinių rajono savivaldybės meras Andrius Bautronis, vicemeras Kęstutis Užemeckas, administracijos direktorius Edmundas Jonyla, jo pavaduotoja Irma Juknevičienė, Žemės ūkio ir kaimo plėtros skyriaus vedėja Lina Čėsnienė, skyriaus specialistai, Europos Parlamento narys prof. Liudas Mažylis ir kiti garbūs renginio svečiai sveikino konkursų „Metų ūkis“ ir „Gražinkime savo aplinką“ nugalėtojus, įteikė jiems apdovanojimus. Taip pat buvo apdovanoti žemdirbiai – mero padėkos raštai įteikti aktyviausiems rajono ūkininkams.
„Kasdien susidurdami su įvairiais iššūkiais jūs gebate įžvelgti ne tik problemas, bet ir naujas galimybes. Jūsų indėlis į gyvybiškai svarbaus žemės ūkio ir maisto sektoriaus plėtrą yra be galo svarbus mums visiems. Ši šventė – simboliškas jūsų darbo įvertinimas. Šiandien įteikiami apdovanojimai ir nominacijos atskleidžia, kad mūsų Savivaldybė pagrįstai didžiuojasi žemdirbiais, ūkininkais ir visais gražesnę aplinką kuriančiais žmonėmis. Linkiu niekada nesustoti ir puoselėti tai, ką sukūrėte iki šiol“, – tardamas sveikinimo žodį sakė meras A. Bautronis.
Savivaldybės vadovai, atstovai ir svečiai prisidėjo prie mero sveikinimų ir dėkojo susirinkusiems už gyvenamosios aplinkos puoselėjimą, žemdirbystės ir ūkininkavimo tradicijų tęstinumą.
Po sveikinimo žodžių buvo apdovanoti konkurso ,,Metų ūkis 2021“ laureatai: I vieta – Violetos ir Kęstučio Čekauskų ūkiui, II vieta – Rūtos ir Dariaus Pocių ūkiui, III vieta – Valdo Stumbros ūkiui. Žemdirbių, ūkininkų apdovanojimai buvo įteikti Vytautui Bisikirskui, Bronislovui Mačenskui, Edvinui Pilypui, Rimantui Čeičiui, Leonui Žyvatkauskui, Dariui Mažeikai, Eligijui Pociui, Romaldui Poškevičiui, Stasiui Kaušiui, Juozapui Juščiui.
[2]Ne mažiau dėmesio renginio metu sulaukė konkurso „Gražinkime savo aplinką“ nugalėtojai – gražiausiai tvarkoma miestelių ir kaimų sodybų teritorija išrinkta Reginos ir Avidijaus Tolevičių sodyba (Kaulakių k., Pagojukų sen.), gražiausiai tvarkoma vienkiemių sodybų teritorija – Zitos Grabauskienės vienkiemis (Pužų k., Nemakščių sen.), gražiausiai tvarkoma miestų ir sodų su gyvenamaisiais namais sodybų teritorija – Danutės ir Alvydo Banių sodyba (Ariogala), gražiausiai tvarkomas daugiabučio namo kiemas išrinktas daugiabutis, esantis Sujainių k., Paliepių sen., gražiausia, geriausiai tvarkoma įstaigoms ir įmonėms priklausanti teritorija – Didvėjo sodyba (Didvėjo k., Viduklės sen.), gražiausia nevyriausybinių organizacijų prižiūrima teritorija – kaimų bendruomenės „Betygala“ namų aplinka (Betygalos mstl.), gražiausia nevyriausybinių organizacijų tvarkoma teritorija – Didžiulių kaimo bendruomenės viešoji erdvė prie Mituvos upės ištakų (Didžiulių k., Ariogalos sen.).
Neliko užmiršti ir visi kiti šių konkursų dalyviai, nelaimėję prizinių vietų. Raseinių rajono savivaldybės mero A. Bautronio pasirašytas padėkas ir Žemės ūkio ir kaimo plėtros skyriaus paruoštas dovanelės konkurso dalyviams perduos seniūnijų seniūnai.
Raseinių rajono savivaldybės administracijos Žemės ūkio ir kaimo plėtros skyrius yra dėkingas visiems pažangiai ūkininkaujantiems ūkininkams, šiemet dalyvavusiems konkurse „Metų ūkis“, bei aplinkos grožį kuriantiems ir jį puoselėjantiems gražių sodybų savininkams, bendruomenių centrams, įstaigoms ir įmonėms, dalyvavusiems konkurse-apžiūroje „Gražinkime savo aplinką“.