Raseiniuose – tapytoja E.Karpavičiūtė ir jos paroda

Siųsti Versija spausdinimui

Raseinių Marcelijaus Martinaičio viešojoje bibliotekoje rugsėjo 10 d. atidaryta Eglės Karpavičiūtės, Lietuvos jaunosios kartos tapytojos, darbų paroda „Tikrovės įspūdis“.
Raseiniuose baigusi Šaltinio vidurinę mokyklą (dabar Raseinių Šaltinio progimnazija), Eglė 2003–2012 m. studijavo Vilniaus dailės akademijoje, baigė tapybos bakalauro, magistro ir meno aspirantūros studijas. Šiuo metu gyvena ir dirba Vilniuje. Ji yra surengusi individualių parodų, taip pat dalyvavo dešimtyse grupinių parodų Lietuvoje ir užsienyje. Tapytojos darbai eksponuoti prestižinėse meno institucijose (Nacionalinėje dailės galerijoje ir Šiuolaikinio meno centre Lietuvoje, Estijos meno muziejuje KUMU, Šveicarijos „PasquArt“ šiuolaikinio meno centre ir kt.), kūrinių savo kolekcijoje turi Modernaus meno centras Vilniuje. 2011 m. E.Karpavičiūtė pateko į prestižinio konkurso „The Sovereign European Art Prize“ finalą Stambule. Dailininkė – daugkartinė konkurso „Jaunojo tapytojo prizas“ finalininkė ir publikos prizo laimėtoja. 2013-aisiais E.Karpavičiūtei skirta LR kultūros ministerijos individuali valstybės stipendija. 2015 m. menininkė laimėjo pagrindinius prizus dviejuose tarptautiniuose konkursuose – „Premio Combat Pize 2015“ ir „Donkey Art Prize“. Drauge su kitų finalininkų darbais menininkės kūryba buvo pristatyta Tokijuje, Dubajuje, Majamyje ir Milane. 2017 m. E.Karpavičiūtės nutapytas E.Janso performansas ,,Daugiaprasmiškumo antologija“ papildė Nacionalinės dailės galerijos kolekciją.
Parodos atidaryme dalyvavo ir prisiminimais apie Eglės kelią į meno pasaulį dalijosi tėveliai, giminaičiai, klasės auklėtojas Jonas Janušas, Raseinių meno mokyklos mokytoja Dalia Rapalytė. Mokytojas J.Janušas lankydamasis meno parodose Vilniuje buvo džiugiai nustebintas, kai Vilniaus meno galerijos pastoviojoje ekspozicijoje pamatė išeksponuotus E.Karpavičiūtės, jo auklėtinės, tapybos darbus. Šiltas susitikimas po 17 metų su klasės auklėtoju ir drauge (taip pat  Egle) prasitęsė dar po parodos atidarymo.
Jau pripažinta tapytoja E.Kar­pavičiūtė su savo darbais sugrįžo į Raseinius. Dėka mobilios galerijos „The Rooster Gallery“, kurios veiklą remia LR kultūros rėmimo fondas ir Vilniaus miesto savivaldybė, raseiniškiai turės galimybę apsilankyti nors ir nedidelėje, tačiau aukšto meistriškumo paro­doje.
Danguolė Kasparavičienė,
Raseinių Marcelijaus Martinaičio viešosios
bibliotekos direktoriaus pavaduotoja

1 Komentaras

  1. Vita

    2020-10-13 11:49

    Nuostabi paroda.