Ratuotos Užgavėnės

Siųsti Versija spausdinimui

Albinas STAKAUSKAS

Šiais metais Raseinių mieste Užgavėnės buvo kaip niekad triukšmingos – mieste važinėjo „Užgavėnių radijas ant ratų“. Puikiai įsitaisę sunkvežimyje – ant improvizuotos scenos koncertavo čigonai, žydai, vestuvininkai ir kitokie personažai. Persirengėliai nuo pat ryto linksmai dainuodami apsilankė septyniose miesto stotelėse. Dainos ir muzika skambėjo prie Šaltinio vidurinės mokyklos, prie parduotuvės „Maxima“, prie Prezidento Jono Žemaičio gimnazijos, prie parduotuvės „Svirnelis“, prie „Kalno“ vidurinės mokyklos ir prie prekybos centro „Norfa“. Paskutinis ir svarbiausias sustojimas – Žemaičio aikštė. Čia susirinkusių žiūrovų laukė linksmybės, originalūs prizai, gardūs blynai ir žolelių arbata. Šaunaus čigono pakviesti raseiniškiai pritarė daini-ninkams, Morę degino ir žiemą iš kiemo varė.
Teatralizuotą renginį režisavo ir atrakcijas vedė Kultūros centro darbuotojas Edgaras Juška. Jam talkino folkloro ansamblis „Degulė“ ir jaunieji armonikieriai (vadovė Asta Nikžentaitienė) bei kultūros darbuotojai Alfonsas Rūkas, Vytautas Kasparavičius, Marija Andriulienė, Alma Kurmauskienė ir Renata Lauraitytė.
Tą dieną per Raseinių miestą traukė ne viena čigonų ir žydų delegacija iš įvairių rajono vietų, kurių nariai, pasipuošę ryškiais kostiumais, siūlė pirkti laikrodžius,
„meilės lašus“, paburti kortomis. Bent kelios delegacijos užsuko ir į Raseinių savivaldybės administracijos pastatą, kur šoko, dainavo ir centų kaulijo.

Komentarų nėra