Renginys „Bažnyčių naktys“ Raseinių rajone

Siųsti Versija spausdinimui

Jau antrus metus „Bažnyčių naktų“ renginiai pasklido po keturias savivaldybes, dovanodami gausybę kultūrinių patirčių ir vietiniams, ir atvykėliams. Liepos 21–24 dienomis vyko nemokami sakralinės muzikos koncertai, ekskursijos ir kitos veiklos. Raseinių rajone šis renginys truko tris dienas. Prasidėjęs Šiluvoje, tęsėsi Nemakščiuose ir finišavo Raseiniuose. Šventinį savaitgalį visi buvo kviečiami dalyvauti šv. Mišiose, pažintinėse ekskursijose ir koncertuose bažnyčiose.
Šis kultūros ir pažinimo savaitgalis startavo Šiluvos Švč. Mergelės Marijos Apsireiškimo koplyčioje, kur šv. Mišias aukojo pats arkivyskupas Lionginas Virbalas, o šventišką atmosferą padėjo kurti nepakartojamos „Šatrijos“ choro giesmės. Vėliau muziejininkė Rūta Giniūnaitė pakvietė visus susirinkusiuosius į pažintinę ekskursiją „Gyvoji piligrimystė kultūros paveldo keliu“. Vakaro prietemoje vykusi ekskursija po Šiluvos šventovę buvo išskirtinė galimybė pajausti šią vietą kitaip. Gausiausio susidomėjimo sulaukė Šv. Kristoforo orkestro ir solistės Noros Petročenko koncertas Švč. Mergelės Marijos Gimimo bazilikoje.
Antrą dieną renginių ciklas persikėlė į šių metų mažąją Lietuvos kultūros sostinę – Nemakščius. Vakaras pradėtas šv. Mišiomis Nemakščių Švč. Trejybės bažnyčioje. Vėliau garsiajame Aštuonračio muziejuje jo šeimininkas Leonas Tamulevičius supažindino ne tik su daugybe įdomių eksponatų, bet ir su Nemakščių miestelio žymiausiomis asmenybėmis bei svarbiausiais istoriniais faktais. Čia susirinkusiesiems pasitaikė neeilinė proga su pačiu Leonu pasivažinėti po Nemakščius savadarbe aštuonrate mašina. Vakarą vainikavo subtili sakralinės muzikos ir poezijos valanda „Giesmė ir žodis Tavo garbei“ su Aiste Pilibavičiūte (sopranas), Dainiumi Puišiu (baritonas), Gražina Urbonaite (aktorė) ir Čiurlionio styginių kvartetu.
Sekmadienį „Bažnyčių naktys“ grįžo į Raseinius. Arnas Zmitra vedė pažintinę ekskursiją po Raseinių miestą, susirinko gausus būrys miestelėnų ir svečių. Ekskursijai pasibaigus visi patraukė klausytis koncerto „Muzika sielai“, kuris vyko Raseinių Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų bažnyčioje. Nuostabią muziką dovanojo raseiniškė Ieva Goleckytė-Jarašė (sopranas). Kartu su ja kūrinius atliko Gabrielė Bukinė (sopranas), Joris Rubinovas (bosas) ir pianistė Beata Andriuškevičienė.
Nuoširdžiai dėkojame prie renginio įgyvendinimo Raseinių rajone prisidėjusiems part-neriams – Šiluvos piligrimų centrui, Šiluvos parapijai, vysk. L. Virbalui, choro „Šatrija“ vadovui Gražvydui Jegnorui ir choristams, Nemakščių klebonui Arūnui Bladžiui, L. Tamulevičiui, Raseinių Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų parapijai, už nepamirštamą apšvietimą ir įgarsinimo sprendimus esame dėkingi Raseinių rajono kultūros centrui.
Bažnyčių naktų projektą bendrai organizavo VšĮ „Atrask Raseinius“, Tytuvėnų piligrimų centras, Šiaulių turizmo informacijos centras, Šiaulių rajono turizmo ir verslo informacijos centras, finansavo Raseinių rajono savivaldybė, Šiaulių miesto savivaldybė, Kelmės rajono savivaldybė ir Šiaulių rajono savivaldybė. Šiais metais projekto įgyvendinimą iš dalies finansavo Lietuvos kultūros taryba. Tikimės, kad antrus metus vykęs didžiulis renginys, apėmęs net kelis rajonus, vyks toliau ir taps tradicinis.

VšĮ „Atrask Raseinius“ komanda

Komentarų nėra