Renginys I. Simonaitytės metams paminėti

Siųsti Versija spausdinimui

Šiais metais sausio 23 d. sukako 125 metai, kai gimė rašytoja, autobiografinių apysakų ir romanų kūrėja Ieva Simonaitytė – talentinga prozininkė, savo kūriniuose vaizdavusi išskirtinius lietuvninkų likimus, garsinusi Klaipėdos krašto etnografinį savitumą. Siekdamas pažymėti šią sukaktį ir rašytojos kūrybos svarbą Seimas 2022-uosius metus paskelbė I. Simonaitytės metais.
Raseinių Marcelijaus Martinaičio viešosios bibliotekos Ilgižių filialas, gavęs finansavimą iš viešosios bibliotekos, rugpjūčio 12 dieną pakvietė skaitytojus į kaimo bendruomenės ,,Santaka“ namuose organizuojamą renginį, skirtą I. Simonaitytės metams paminėti. Su teatrine-muzikine impresija į renginį atvyko I. Simonaitytės literatūrinės premijos laureatė aktorė Virginija Kochanskytė, operos dainininkas, tarptautinių konkursų laureatas Egidijus Bavikinas ir pianistė Beata Vingraitė. Žiūrovų šiltai sutikti svečiai atliko programą ,,Ieva Simonaitytė. Buvau! Mylėjau!“. Aktorė
V. Kochanskytė priminė daug įdomių rašytojos gyvenimo faktų ir detalių. Ankstyvoje jaunystėje, pasiremdama ramentais ir lazdomis, turėjo dirbti, ganyti svetimas žąsis, prižiūrėti vaikus. Vietinio kunigo rūpesčiu, pasigydžiusi Augehburgo sanatorijoje, pasveiko ir pradėjo verstis siuvėjos amatu. Anksti ir pati pradėjo kurti. Iš pradžių rašė eilėraščius, o vėliau apsakymus, romanus. Susirinkusiuosius itin sudomino aktorės perteiktas Pikčiurnienės portretas, I. Simonaitytės ir operos dainininko Ernsto Šumano meilės istorija ir meilės prisipažinimas gyvenimo saulėlydyje – ,,Ich liebe olich Ernst“. Visus labai pakerėjo ir dainininko E. Bavikino atliekami kūriniai. Pasibaigus programai kraštietis literatas Alfonsas Vaičiulis įteikė atlikėjams po nupintą gražų krepšelį ir po savo poezijos knygą. Ilgai nenutilo žiūrovų aplodismentai. Išeidami jie sakė, kad sugrįžę tikrai paims į rankas I. Simonaitytės knygą dar kartą. Nuoširdžiai ačiū tariame Raseinių Marcelijaus Martinaičio viešajai bibliotekai, fotografei, Betygalos filialo vyr. bibliotekininkei R. Mosteikienei už renginio nuotraukas.

Birutė Leskauskienė,
Ilgižių filialo vyresn. bibliotekininkė

Komentarų nėra