Respublikiniame piešinių konkurse – globalus požiūris į pasaulį

[1]Palaipsniui visiems prisijaukinus nuotolinį mokymą, Kretingos Simono Daukanto progimnazijai kilo idėja surengti respublikinę virtualią mokinių ir mokytojų kūrybinių darbų iniciatyvą-konkursą „Įveikime pandemiją“. „Iniciatyvos tikslas – pasidalyti idėjomis, kaip reikėtų įveikti pandemiją, rūpintis savimi ir artimaisiais, gerai jaustis, pozityviai žvelgti į šiandien susidariusią situaciją“, – idėją apibūdino viena jos autorių progimnazijos dailės mokytoja Živilė Sabaliauskaitė. Konkurse dalyvavo ne tik jo šeimininkai Simono Daukanto progimnazijos mokiniai, bet ir Kretingos technologijos ir verslo mokyklos, Pranciškonų ir Vydmantų gimnazijų, Marijono Daujoto progimnazijos, Baublių ir Jokūbavo Aleksandro Stulginskio mokyklų-daugiafunkcių centrų auklėtiniai, taip pat šalies bendrojo ugdymo ir neformaliojo vaikų švietimo mokyklų mokiniai ir mokytojai iš Klaipėdos, Telšių, Platelių, Raseinių, Alytaus, Šilalės, Kvėdarnos, Plungės, Virbalio.
Iš viso konkursui buvo pristatyta 180 darbų – kūrėjai dalijosi savo patarimais, kaip linksmai leisti laiką namuose, užsiimti savo mėgstama veikla, pomėgiu: klausytis muzikos, groti instrumentais, piešti, skaityti knygas, vaikščioti gamtoje, medituoti, skirti dėmesio augintiniams. Iš 180 konkursui atsiųstų darbų galima daryti išvadas, kad respublikos mokiniai mąsto globaliai, rūpinasi, pastebi, analizuoja ne tik savo artimiausią aplinką, savo šalį – jiems svarbus ir visas pasaulis. Jie jaučiasi dėkingi gydytojams ir kitiems superherojams. Nors ilgisi draugų, mokyklos, bet mąsto pozityviai. Konkursui buvo atsiųsti darbai atlikti pačia įvairiausia technika – daugėja ne tik tradicinės dailės atlikimo būdų, bet ir kompiuterinės grafikos, fotomontažo, nuotraukų ir su kitomis įvairiomis programėlėmis atliktų darbų. Šiame konkurse dalyvavo ne tik mokiniai, bet ir mokytojai ar mokytojų padėjėjai, nepabijoję lygiaverčiai konkuruoti su savo ugdytiniais.
Šiame respublikiniame kūrybinių darbų iniciatyvoje-konkurse „Įveikime pandemiją“ dalyvavo ir devyni Raseinių rajono kultūros centro dailės studijos jaunieji dailininkai. Sėkmė nusišypsojo Agnieškai Aukštakytei. Ji pradinių klasių grupėje užėmė I vietą. Agnieškai konkurso organizatoriai atsiuntė diplomą ir prizą.
Nuotolinis mokymas turi ir pranašumų: viskas vyksta greičiau, mobiliau, tad ir rezultatas – greitesnis. Net ir virtualūs piešinių konkursai vyksta gerokai greičiau. Todėl džiaugiamės, kad ne tik dalyvavome, bet ir greitai sulaukėme įvertinimo.
Dalia Rapalytė,
RRKC dailės studijos vadovė