Rinktiniai festivalio „Nepatogus kinas“ filmai – Raseinių Marcelijaus Martinaičio viešojoje bibliotekoje

Versija spausdinimui

Spalio 12–29 d. tarptautinis festivalis „Nepatogus kinas“ prie ekranų vėl pakvies tikrų istorijų – rinktinės dokumentikos – mėgėjus. Galima drąsiai sakyti, kad festivalis pasklis per visą Lietuvą, nes filmus bus galima išvysti ne tik kino ir namų ekranuose, bet ir daugiau nei 200 šalies bibliotekų. Prie šio tinklo prisijungia ir Raseinių Marcelijaus Martinaičio viešoji biblioteka – jos lankytojai galės žiūrėti festivalio filmus nemokamai.
„Festivalio komanda visus metus žiūri daugybę filmų ir nuolat galvoja apie žiūrovą – kas jam ar jai yra svarbu, kas galėtų nustebinti ar įkvėpti? O kai taip nuoširdžiai ir kruopščiai atrenkame geriausius filmus, natūraliai norisi, kad galiausiai juos pamatytų kuo daugiau žmonių, ne tik didžiųjų miestų kino teatruose. Tad jau trečius metus dovanojame nemokamą prieigą prie festivalio programos Lietuvos bibliotekų lankytojams. Per bibliotekas mūsų filmai gali pasiekti smalsius, gerus filmus mėgstančius žiūrovus ir labai džiaugiamės, kad prie kokybiško turinio sklaidos jungiasi ir Raseinių Marcelijaus Martinaičio viešoji biblioteka“, – sako festivalio „Nepatogus kinas“ vadovas Gediminas Andriukaitis.
Virtualioje „Nepatogaus kino“ kino salėje esančius filmus spalio 12–29 d. galima nemokamai žiūrėti bibliotekos kompiuteriuose (II a., Informacinių paslaugų ir vaikų literatūros skyrius). Informacijos apie „Nepatogaus kino“ festivalį galima pasiteirauti užėjus į Informacinių paslaugų ir vaikų literatūros skyrių, el. paštu infocentras@raseiniai.rvb.lt arba telefonu (8 428) 51 328. Prisijungimus prie virtualios kino salės suteiks bibliotekos darbuotojai, o rinktis filmus, kuriuos norėtumėte pamatyti, jau dabar galima „Nepatogaus kino“ interneto svetainėje.
Filmus galima žiūrėti pavieniui, o galima ir visiems kartu įsijungti į festivalio dvasią – drauge su „Nepatogiu kinu“ biblioteka organizuoja keletą specialių seansų. Atrinktus filmus visiems kartu bendrame ekrane bus galima žiūrėti tuo pat metu su kitų Lietuvos bibliotekų žiūrovais, o po jų biblio­teka ir festivalis kvies pasidalinti įspūdžiais ir pasikalbėti su virtualiai prisijungsiančiais svečiais. Tad visoje Lietuvoje pasklidusios bibliotekos pakvies savo lankytojus susiburti prie ekranų keliems bendriems seansams. Bendrų seansų peržiūra vyks bibliotekos II aukšto konferencijų salėje.
Spalio 12 d., ketvirtadienį, 15 val. vyks filmo „Visa, kas kvėpuoja“ (rež. Shaunak Sen) bendra peržiūra ir virtualus susitikimas su gamtos fotografu Mariumi Čepuliu. Naujajame Delyje, vienoje iš pasaulio taršos sostinių, broliai Saudas ir Nadeemas kasdien gelbėja, slaugo ir atgal į pasaulį išleidžia juoduosius peslius – jų mieste paplitusius vanagus. Jie stengiasi bent truputį sumažinti taršą, prieš kurią laimėti kartais atrodo nebeįmanoma. Šis filmas pelnė apdovanojimus prestižiniuose Kanų ir Sandanso festivaliuose.
Spalio 17 d., antradienį, 15 val. kartu žiūrėsime širdį veriančią meilės istoriją „Amžini prisiminimai“ (rež. Maite Alberdi). Paulina ir Augustas vienas kitą myli jau 25 metus. Ji – buvusi Čilės kultūros ministrė ir aktorė. Jis daugelį metų buvo populiarus televizijos žurnalistas. Jų gyvenimas kupinas prisiminimų, kuriuos Augustas pamažu pamiršta, nes serga Alzheimeriu. Kuo daugiau jis pamiršta, tuo labiau Paulina jį myli. Ir nors pati Paulina jau yra pamiršta, jos jausmai mylimajam išlieka stiprūs. Po seanso vyks pokalbis filmo tema.
Spalio 19 d., ketvirtadienį, 14 val. kviečiame drauge žiūrėti filmą „Varnos yra baltos“ (rež. Ashen Nadeem). Atokiame Japonijos vienuolyne jau daugiau nei tūkstantį metų gyvena budistų vienuoliai. Pasimetęs savo gyvenime, filmo režisierius atvyksta į šį vienuolyną ieškoti prasmės ir pasimokyti iš vienuolių išminties. Tačiau vienintelis vienuolis, kuris su juo bendrauja, pats yra atstumtasis, labiau mėgstantis ledus ir kratymąsi pagal metalo grupės „Slayer“ muziką, o ne meditaciją. Po seanso vyks pokalbis filmo tema.
Spalio 24 d., antradienį, 12 val. bibliotekoje laukiame vaikų – žiūrėsime taip pat du trumpus filmus. „Kalnų žmogus“ (rež. Arun Bhattarai) nukels pas vienuolikmetę Yangchen. Ji kasdien meldžiasi, kad ledynus tiriančio jos tėčio neužpultų „sniego liūtas“. Bet kas iš tiesų kelia grėsmę – mitinė būtybė ar globalinis atšilimas? Filmas „Kovinga mama“ (rež. Carmen Pollard) pasakos apie mamas, kurių vaikų kelias į mokyklą vedė per pavojingus traukinio bėgius. Jos nepasidavė ir nusprendė tam pasipriešinti. Filmus pristatys vaikų edukatorė Lina Januškevičiūtė.
Spalio 25 d., trečiadienį, 15 val. kviesime kartu žiūrėti lietuvišką filmą „Laiškas Ukrainai“. Daugiau nei šimtas Lietuvos kino bendruomenės narių susibūrė į savanorišką kino projektą, kurio tikslas – fiksuoti, kas Rusijos karinės invazijos į Ukrainą metu 2022-aisiais vyko mūsų šalyje. Šiame jaudinančiame dokumentiniame filme įamžinti šimtai ukrainiečių skausmui neabejingų Lietuvos gyventojų ir pilietinių iniciatyvų aktyvistų, tarp kurių ir Jonas Ohmanas, Rūta Meilutytė, Olegas Šurajevas ir kiti. Filme atskleidžiami ir įtempti tokių organizacijų, kaip „Blue / Yellow“, „Stiprūs kartu“ ir kitų, veiklos užkulisiai. Po filmo pasilikime pasikalbėti – prie mūsų virtualiai prisijungs režisierius Vytautas Puidokas.
Apie „Nepatogų kiną“
„Nepatogus kinas“ – nuo 2007 m.
kasmet vykstantis tarptautinis žmogaus teisių dokumentinių filmų festivalis. Tai yra nekomercinis renginys, siekiantis kurti erdvę žmogaus teisių, politikos, socialinės atsakomybės, tvarumo temomis, supažindinti visuomenę su pasaulinėmis aktualijomis, skatinti būti sąmoningiems ir kritiškiems. Festivalio metu pristatoma turtinga dokumentinių filmų programa, rengiami susitikimai su kino kūrėjais, organizuojamos diskusijos su filmų herojais, žmogaus teisių aktyvistais ir ekspertais. Vieni pagrindinių festivalio rėmėjų – Lietuvos kino centras ir Vilniaus miestas.
Informacinių paslaugų ir
vaikų literatūros skyriaus informacija

Komentarų nėra