Robotikos dirbtuvėlės – vaikų išradingumą ugdanti veikla

Siųsti Versija spausdinimui

Raseinių Marcelijaus Martinaičio viešojoje bibliotekoje jau penktus metus veikia robotikos dirbtuvėlės. Per užsiėmimus vaikai tampa mažais išradėjais, patys konstruoja robotus, išmoksta juos programuoti, dirbti komandoje.
Robotikos užsiėmimai skirti pradinių ir vyresnių klasių moksleiviams. Vieno užsiėmimo trukmė – 2 valandos. Pirmą kartą besilankantys dalyviai supažindinami su turimais konstruktorių rinkiniais. Jaunesniųjų klasių moksleiviai mokomi dirbti su „Lego WeDO 2.0“ konstruktoriais, o vyresniųjų – su „Lego Mindstorms“, „Fisher technik Profi Mechanic 8 & Static2“, „Fisher technik Profi Pneumatic3“ konstruktorių rinkiniais. Pradžioje vaikai supažindinami su sudedamosiomis konstruktorių dalimis, konstravimo ir programavimo ypatumais. Vėliau padedami bibliotekininko patys konstruoja pasirinktą robotą. Išbandę sukonstruotą ir suprogramuotą robotuką, neretai savo idėjomis jį dar ir patobulina. Taip vaikai dalinasi mintimis ir idėjomis, kaip galima sukurti savo robotus, kaip juos nuolat tobulinti, mokosi dirbti komandoje. Sukonstravę kelis vienodus robotus dažnai juos išbando lenktyniaudami, besivaržydami, kuris pats greičiausias. Taip dalyviai susipažįsta su robotų valdymo subtilybėmis. Galiausiai aptarę pagrindinę užsiėmimo informaciją, apsvarstę pasiektus rezultatus ar padarytas klaidas tvarko savo darbo vietą.
Per kiekvieną užsiėmimą vaikai pasitelkdami savo žinias ir sugebėjimus lavina kūrybinius įgūdžius, mokosi programavimo, inžinerijos ir, žinoma, robotų technikos pagrindų. Užsiėmimų dalyviai kurdami robotus ne tik juos valdo ir programuoja, bet ir bando suprasti, kas yra prasmingas žaidimas. Smalsūs jaunieji konstruktoriai šia „liga“ užkrečia ir savo draugus, paragina juos lankyti užsiėmimus.
Įgudę dirbtuvėlių lankytojai toliau gali gilinti programavimo ir elektronikos žinias programavimo paketo „Arduino Uno R3, RASBERRY Pi B+ Smart House“, „Micro:BIT“ priemonėmis, kurios pravers savarankiškai kuriant robotus.
Šiuo metu robotikos dirbtuvėlės bibliotekoje vyksta tris kartus per savaitę: trečiadieniais, ketvirtadieniais ir penktadieniais nuo 14 iki 17 val. Grupėje dalyvių skaičius iki 3 vaikų. Užsiregistruoti galima užėjus į Informacinių paslaugų ir vaikų literatūros skyrių, el. paštu
infocentas@raseiniai.rvb.lt arba telefonu (8 428) 51 328.

Ona Smitrienė,
Informacinių paslaugų ir vaikų literatūros skyriaus vyresn. bibliotekininkė

Komentarų nėra