Rugsėjo aidas

Siųsti Versija spausdinimui

Ko gero, nė vienas garsas širdyje ir atmintyje neišlieka tiek ilgai, kiek Rugsėjo pirmosios varpelio, atveriančio per vasarą uždarytas duris į mokyklą. Sunku pasakyti, kas pro jas žengdamas patiria daugiau jaudulio – mokinys ar mokytojas. Aišku viena – rugsėjis įvairiausiais prisiminimais visada ataidi į mokytojų senjorų širdis.
Rugsėjo pirmosios dienos popietę jau dvyliktą kartą Raseinių rajono švietimo pagalbos tarnyba sukvietė mokytojus senjorus į tradicinį renginį „Rugsėjo aidas“, jį po savo stogu svetingai priglaudė Raseinių Šaltinio progimnazija. Ši diena minima kaip Mokslo ir žinių diena, todėl į šventę buvo pakviesti ir Raseinių TAU studentai, kurie po vasaros atostogų vėl sugrįžta į savo mėgstamus užsiėmimus. Mokytojai senjorai Vidutė ir Jonas Vaičaičiai pasidalino mintimis, kurios užplūsta kiekvieną rugsėjį, Raseinių TAU prodekanė Ona Kazbarienė pasveikino visus šventės proga ir pakvietė tuos, kurie dar neįstojo į Raseinių TAU, įsilieti į besimokančiųjų gretas. Reda Kunickienė, Raseinių rajono švietimo pagalbos tarnybos direktorė, pasidžiaugė, kad praėjusiais mokslo metais Raseinių TAU studentai, kurių nemažą dalį sudaro mokytojai senjorai, aktyvia veikla garsėjo ne tik rajone, bet ir šalyje.
Savo apsilankymu „Rugsėjo aido“ dalyvius pagerbė Raseinių rajono savivaldybės meras Andrius Bautronis, Švietimo ir sporto skyriaus vedėja Modesta Lukoševičienė ir vyriausioji specialistė Danutė Vizbarienė. Visi jie žavėjosi senjorų entuziazmu, energija, optimizmu ir veiklumu, kurio dažnai gali pavydėti net jaunimas, bei linkėjo patirti naujų įspūdžių, kiekvienoje dienoje atrasti šviesių spalvų ir minčių. Meras pasveikino kiekvieną mokytoją senjorą įteikdamas po kardelio žiedą. Kaip ir kasmet, senjorų asmenines bibliotekas papildė knygos, kurias jiems padovanojo tradicinės pilietinės akcijos „Padovanok knygą senjorui“ dalyviai: Asta Pagarauskaitė, Reda Stulgytė, Inga Stoškevičienė, Regina Ašmontienė, Jovita Sokienė, Zigmas ir Vidutė Micevičiai, Raseinių rajono savivaldybės administracija, VšĮ „Atrask Raseinius“, Raseinių „Rotary“ klubas, Viduklės Simono Stanevičiaus gimnazija, Raseinių rajono švietimo pagalbos tarnyba.
Renginio vedėja Sandra Maslauskienė meistriškai įpynė į „Rugsėjo aido“ scenarijų spalvingą jausmų paletę: nuo nostalgijos iki linksmų pašmaikštavimų, sukėlusių salėje ne vieną juoko bangą. Šventę vainikavo gyvo garso grupės „Bonus“ koncertas. Matant, kaip senjorai kartu su atlikėjais dainuoja, jiems ploja, šoka, organizatoriams kilo minčių, kad kitąmet šventę reikėtų organizuoti taip, kad ši nuostabi publika turėtų daugiau galimybių judėti, šėlti. Juk studentai!

Valdonė Balčaitienė,
Raseinių rajono švietimo pagalbos tarnybos
metodininkė

Komentarų nėra