Sąmoningumo didinimo mėnuo lopšelyje-darželyje „Saulutė“

Siųsti Versija spausdinimui

Raseinių lopšelio-darželio ,,Saulutė“ bendruomenė aktyviai įsitraukė į sąmoningumo didinimo mėnesio „Be patyčių 2021“ veiklas. Šiais metais visą kovo mėnesį vaikams buvo siūlomos įvairios veiklos, per kurias jie ugdė empatijos įgūdžius, stiprino bendravimo ir draugystės akimirkas kartu, mokėsi pagarbaus bendravimo su kitu.
Kiekvieną dieną laukė vis kitokia, nauja, įtraukianti užduotis – šių veiklų kalendorių vaikams pasiūlė socialinė pedagogė Asta ir psichologė Rasa. Mėnesio veiklas pabaigėme virtualiu draugišku susitikimu su Ariogalos lopšelio-darželio vaikais. Mūsų grupės ,,Pabiručiai“ vaikai nuotoliniu būdu smagiai leido laiką su draugais iš Ariogalos lopšelio-darželio: meninio ugdymo mokytoja Otilija mus išmokė nuostabių dainelių, kūno kultūros pedagogė Loneda mokė „Jerusalemos“ šokio, vyko įvairūs žaidimai, skambėjo vaikų juokas!
Sustoti akimirkoje ir mokytis būti sąmoningiems tenka ne tik vaikams, bet ir mums, suaugusiesiems. ,,Saulutės“ darbuotojai kovo mėnesį gyveno kiek kitokiu ritmu. Kas rytą darbuotojus pasiekdavo direktorės Indrės siųsti laiškai, kuriuose slypėjo mintys, skatinančios sustoti ir sutelkti dėmesį į ,,čia ir dabar“ momentą. Beje, ,,Jerusalemos“ šokį šoko ne tik vaikai. Mokytoja Aurelija priėmė šį iššūkį ir sukvietė kolektyvą bendro šokio.
Socialinė pedagogė Asta ir psichologė Rasa kvietė darbuotojus priimti sąmoningumo mėnesio kalendoriaus iššūkį: visą kovo mėnesį skirti sau ir kitam, išbandyti ir stebėti, kaip kasdien sužinai ką nors naujo apie save ir kitus. Kovo 26 d., socialinio emocinio ugdymo dieną, savo asmenine patirtimi, refleksija, kaip sekėsi dalyvauti šio mėnesio veiklose, darbuotojai dalijosi nuotoliniu būdu. Bendruomenė buvo aktyvi: pasižadėjo, kad ir toliau stiprins savo ir kitų socialinį emocinį ugdymą. Šią dieną netrūko staigmenų – visi dalyviai gavo „Saulutės“ pedagogų sukurtą „SEU priemonių metodinį leidinį“.
Neliko pamiršti ir vaikų tėveliai. ,,Saulutės“ svetainėje tėveliams buvo pristatyti lankstinukai „Kaip reaguoti į patyčias“ ir „Pagrindinės emocijos“. Savaitgaliais tėvelius kvietėme atrasti laiko sau ir savo vaikučiams bendrose šeimos veiklose iš mėnesio veiklų kalendoriaus. Juk tiek daug atradimų slypi namuose bendrose veiklose su broliais arba sesėmis!
Kupinas veiklų ir, tikėkimės, naujų atradimų kovo mėnuo prabėgo labai greitai. Tačiau nepamirškime, kad draugystė, pagarba kitam, sutelktumas turi lydėti mus visus metus. O kaip tai padaryti, jau žinome, nes pasipraktikavome per sąmoningumo didinimo mėnesį. Ačiū visiems prisidėjusiems ir dalyvavusiems!
Rasa Baležentytė, psichologė,
Asta Kavaliauskienė, socialinė pedagogė

Komentarų nėra