Savivaldybė įvykdo daugiau nei pusę gyventojų prašymų

Siųsti Versija spausdinimui

Arūnas DAMBRAUSKAS

Savo veiklos ataskaitą pristatęs Raseinių rajono meras Petras Vežbavičius sulaukė politikų priekaištų, kad neatrodo pakankamai pasitempęs.

Vyrauja prašymai dėl žemės

Praėjusiais metais Raseinių rajono savivaldybė iš gyventojų sulaukė 557  prašymų. Teigiamai išspręsti buvo 398 prašymai. Tokius duomenis praėjusiame rajono tarybos posėdyje pateikė meras P.Vežbavičius. Daugiausiai prašymų buvo skirta Architektūros ir urbanistikos skyriui. Į šį padalinį gyventojai kreipėsi dėl žemės sklypų paskirties pakeitimo ar padalinimo, dėl degalinių išdėstymo schemos, dėl detaliojo plano parengimo. Antroje vietoje pagal gautų prašymų skaičių – Ekonomikos ūkio  ir turto valdymo skyrius. Šio skyriaus specialistų pagalbos žmonėms prireikė dėl  atsijungimo nuo centralizuotos šildymo sistemos, aptariant daugiabučių namų kiemų, gatvių išasfaltavimo planus. Trečioje vietoje – Socialinių reikalų ir sveikatos apsaugos skyrius, ketvirtoje  – Kultūros, švietimo ir sporto reikalų skyrius, penktoje – Saugaus eismo komisija.

Svariai rėmė švietimą

Meras supažindino su statistika, atspindinčia biudžeto lėšų paskirstymą savivaldos struktūroms. Iš 2009 metų savivaldybės biudžeto rajono tarybai skirta 106 tūkstančiai litų, mero tarnybai – 309 tūkstančiai, Kontrolės ir audito tarnybai – 161 tūkstantis, savivaldybės administracijai – 5,5 milijono litų. Didžiausias biudžetinių lėšų kiekis buvo skirtas švietimo sričiai – 13, 76 milijono litų, socialinei apsaugai – 12,6 milijono, kultūrai – 5,3 milijono, aplinkos apsaugai – 4 milijonai, žemės ūkiui – 1,9 milijono, ekonomikai – 2,5 milijono, sveikatos apsaugai – 600 tūkstančių, sportui ir poilsiui – 211 tūkstančių litų.

Priekaištai dėl išvaizdos

Mero ataskaita nesulaukė Raseinių rajono tarybos narių pastabų, komentarų ar kritikos, tačiau buvo atkreiptas dėmesys į P.Vežbavičiaus išvaizdą.  Rajono tarybos narys Dainius Šadauskis pasiteiravo, kodėl rajono vadovas nesegi mero ženkliuko. „Nežinau, kaip čia įvyko…Šiaip jau mero ataskaitos metu, pagal reglamentą, nėra jau taip tiesiai išskirta, kad meras privalo segėti. O kadangi mano svoris nėra labai didelis, būčiau ir taip stovėjęs“, -demonstratyviai palinkęs į vieną pusę bandė pokštauti P.Vežbavičius.

Komentarų nėra