Šeimos sveikatinimo renginys

Siųsti Versija spausdinimui

„Fraktalas buvo sugalvotas prancūzų ir amerikiečių mokslininko B. Mandelbroto 1975 m. Juo buvo įvardyti sudėtiniai geometriniai dariniai, kurių atskiri fragmentai panašūs arba identiški visumai ar kitiems fragmentams. Nors pati sąvoka atsirado XX a. ir labiau yra siejama su kompiuterinės eros pradžia, tačiau fraktališkumo užuomazgos matomos visur aplink mus ir senovės architektūroje, tekstilėje, gyvenviečių išdėstyme. Fraktalinis piešimo metodas imtas taikyti medicinoje, psichologijoje, psichoterapijoje nuo 1991 m. Jo tikslas – išreikšti save per piešimą. Taikant šį metodą derinamas ir racionalusis, ir intuityvusis pradai.
Raseinių Marcelijaus Martinaičio viešosios bibliotekos Ilgižių filialas su Raseinių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuru pakvietė skaitytojus į šeimos sveikatinimo projektinį renginį. Susirinkusiuosius su projektu ir fraktalų piešimo metodu supažindino Jurga Bulotienė. Kiekvienas užsiėmimo dalyvis, gavęs reikiamas priemones, paniro į pirmą savo meninę veiklą. Patalpą užvaldė raminantys muzikos garsai ir vos girdimas spalvotų pieštukų krebždenimas. Laikytasi visų vedėjos nusakytų taisyklių, buvo juntamas atsipalaidavimas, nuslūgo įtampa. Kiekvieno dalyvio nupieštą fraktalą aptarėme individualiai su vadove J. Bulotiene. Sužinojome apie savo būseną, kaip mes jaučiamės. Vedėja padėjo perskaityti linijų ir spalvų charakteristikas. Kiek­vienas pajuto, kad šis metodas padeda atsipalaiduoti, skatina kūrybiškumą, augina kelią į vidinį „aš“ ir savęs pažinimą.
Ačiū Visuomenės sveikatos biurui už jų suorganizuotą projektą ir jo vadovei J. Bulotienei už suteiktą galimybę dalyvauti renginyje.

Birutė Leskauskienė,
Ilgižių bibliotekos vyresn.
bibliotekininkė

Komentarų nėra